8 snadných kroků, jak vyčistit látkové autosedačky a celý interiér auta

Látková sedadla v automobilech jsou ve srovnání s koženými mnohem levnější a patří k těm nejrozšířenějším. V létě se tolik nerozpalují, nelepí se vám na ně zadek a nehrozí, že je pes podrápe svými drápky, jako kůži. Přeci jen mají nevýhodu, a to je fakt, že se rychleji ušpiní. Proto vám přinášíme krátký návod, jak je vyčistit a oživit. Přeci jen i interiér auta chceme mít pěkný, čistý, voňavý a úhledný.

K péči o látkové automobilové sedačky je potřeba opatřit si utěrku z mikrovlákna, jemný kartáč na údržbu interiéru, drsnou houbičku a přípravek na čištění textilií. Nejdříve je vhodné opatřit sis buď všechny přípravky samostatně anebo koupit rovnou celou sadu.

8 kroků k vyčištění interiéru auta

  • Jako první krok je nutné důkladně auto vyluxovat, včetně sedaček samozřejmě. Vynechat nesmíme různé záhyby a uzoučké prostory. S tím nám pomůže speciální nástavec na lux.
  • Poté aplikujeme na sedačky přiměřené množství čisticího prostředku, který je určen přímo na tyto látky. Obyčejné či domácí čističe neobsahují tak účinné látky, tudíž s nimi tak dokonale sedačky nelze vyčistit.
  • Jakmile máte vyčištěny sedačky, pusťte se do dalších míst. De facto celý interiér je většinou látkový, takže strany, strop i opěrky hlavy.
  • Přípravku se nedává hodně, aby sedačky nebyly zmáčené a nehrozilo tak, že se začne tvořit plíseň. Lépe je čištění několikrát zopakovat, než dávat přípravku velké množství. Platí zde pořekadlo, že méně je někdy více. Pokud po prvním čištění uvidíte, že některá místa jsou špinavá víc, aplikujte čistič na tyto místa, už ne na celé sedačky. K čištění používejte hrubou houbu nebo speciální plastový kartáček.
  • Opatrní buďte kolem švů, okrajů a nedrhněte příliš, aby se látka nerozedřela. Obezřetnost se vyplatí také v místech, kde je již látka tenká.
  • Když máme vyčištěné sedačky, opět je vyluxujeme, i když na nich není žádný nepořádek, ale zbaví je to přebytečné vlhkosti.
  • Poté nechte otevřené okna či rovnou dveře automobilu, aby sedačky mohly vyschnout a dovnitř proudil čerstvý vzduch. Pomoci si můžete i tím, že použijete studený vzduch fénu na vlasy.
  • Většina čističů se dá použít nejen na autosedačky, ale také na koberce. I ty nejdříve vyluxujte, vyklepejte od prachu a vyčistěte stejným způsobem.

Obrázek: canadiantire.ca, drivrzone.com