Diváci netrpělivě vyčkávali, zda 9letá holčička zazpívá jednu z nejtěžších písní vůbec. Zanechala všechny v sále s otevřenou pusou

holčička zpívá
Fotografie: Freepik

Tato holčička má opravdový talent od Boha. Zpívat začala v sedmi letech. Už v devíti však nenechala nikoho na pochybách, že se jednou stane známou zpěvačkou.

V holandské verzi oblíbené talentové soutěže se předvedla teprve 9letá holčička. Nepřišla však s žádnou dětskou písničku, ale pustila se hned do operní árie. Porota i diváci s napětím čekali, jak se jí tuto nesmírně obtížnou píseň podaří zazpívat. Podívejte se ve videu na neuvěřitelný výkon talentované zpěvačky, která se rozhodla nejen zpívat, ale pomáhat i chudým dětem.

Klasická hudba jí provází od malička

Příběh holandské rodačky Amiry Willighagen, je trošku jako z pohádky. Holčička se narodila holandskému otci a matce, která pochází z Jihoafrické republiky. Už od dětství byla obklopena klasickou hudbou. Její matka a starší bratr hrají na housle, zatímco otec na klavír. Ona však na žádný hudební nástroj nehrála. Když však v sedmi letech uslyšela slavnou operní árii Nessun Dorma, v podání Luciana Pavarottiho, byla uchvácena.

Sama začala zkoušet možnosti svého hlasu a než začala chodit na lekce zpěvu, sama se učila operní zpěv podle výukových videí na YouTube. Její maminka byla překvapená, když tehdy slyšela, jak krásně Amira zpívá. Jakoby by byla pro operu stvořená. To se potvrdilo už za další dva roky, kdy se v roce 2013 zúčastnila populární soutěže „Holandsko má talent“.

Díky svému nádhernému hlasu suverénně postoupila až do finále. Věděla, že tady musí předvést to nejlepší, co v ní je. A na poslední večer si tak připravila árii, do které se tolik zamilovala. Na pódiu se objevila v krásných bílých šatech se zlatými doplňky a její zpěv doprovází i velký pěvecký sbor. Amira při zpěvu chvílemi zavírá oči a z jejího hrdla se line neskutečný, andělský hlas.

dítě tanec

Naše 7letá holčička přišla do talentové soutěže. Jakmile zahájila představení, všichni oněměli

Ze svých výdělků už vybavila 18 dětských hřišť

Její podání této árie je opravdu dech beroucí a hned by se mohla stát operní sólistkou. Jí je však stále jen pouhých devět let. Těžko se věří, že malé dítě má tak neuvěřitelný talent. Toho si byla vědoma porota i diváci. Ti ji za její výkon odměnili několika minutovým potleskem a Amira se pak zaslouženě stala vítězkou celého ročníku talentové soutěže.

Andrea Bocelli přizval svou 10letou dcerku na pódium. Společně zazpívali Čechům známou písničku

Peněžitou výhru pak použila na založení nadace. Splnila tak svůj slib, který si před dvěma lety dala, když poprvé s maminkou navštívila Jihoafrickou republiku. Překvapilo ji, že na mnoha místech tu děti ve školkách a školách nemají téměř žádné venkovní vybavení. Tehdy se rozhodla, že až jednou bude mít peníze, postaví těmto chudým dětem školní hřiště.

Dnes je Amiře 19 let a podařilo se jí vybavit už 18 hřišť pro děti z chudých oblastí. Od dob, kdy vyhrála holandskou talentovou soutěž, vydala již několik alb. Zpěvu se tak neustále věnuje na profesionální úrovni. Pořádá koncerty a má velkou základnu fanoušků, kteří ji milují nejen pro její nádherný zpěv, ale i pro její skromnost a velké srdce. Více než polovina jejích příjmů totiž putuje do její nadace na podporu chudých dětí.

Zdroj: Armenia23

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]