Akrobatické duo předvedlo tak nebezpečné kousky, že se z nich při sledování videa tají dech

Fotografie: Freepik

Dvojice tanečníků sebevědomě nastoupila na pódium. Jejich síla a pružnost je naprosto neuvěřitelná a u některých prvků se nechce ani věřit, že je něco takového vůbec možné.

Akrobacie je velmi náročný sport. Vyžaduje velkou sílu, přesnost a pružnost. Často také musíte mít absolutní důvěru ke svému partnerovi, protože na něm často závisí vaše zdraví. V tomto představení nebylo o dramatické situace nouze. Tanečníci však nezaváhali a vytančili si jasný postup do dalšího kola.

Předvádí tak těžké figury, že tomu ani nejde věřit

V americké verzi známé talentové soutěže se předvedl polsko-portugalský taneční pár. Jejich specializací je sportovní akrobacie, které se oba věnují již od dětství. Společné síly spojili před čtyřmi lety a od té doby vystupují po celém světě jako Duo Destiny. Pár tvoří tato dvojice i v soukromí a podle toho, co předvádí, tak nejspíš trénují každou volnou chvíli.

Už jsme měli možnost vidět mnoho akrobatických vystoupení, ale zdá se, že tato dvojice vyniká. Minimálně se jim povedlo posunout hranici obtížnosti zase o kousek dál. Během jejich představení si divák určitě neodpočine. Dvojice předvádí jeden těžký prvek za druhým, a to z tak neuvěřitelnou lehkostí, jako by je to nestálo vůbec žádnou námahu.

Předvedou i náročnou akrobacii zavěšení vysoko na laně

Když předstoupili před americkou porotu, Kinga Grześków přiznala, že je trochu nervózní. Když jeden z porotců zjistil, že tito dva tvoří pár i v soukromí, stále se jich ptal, zda plánují svatbu. Trochu je tím uváděl do rozpaků, ale všichni se dobře bavili. Gonçalo Roque se snažil vyhnout jasné odpovědi. Pouze řekl, že uvidí, co jim budoucnost přinese, ale že už spolu rozhodně ušli velký kus úžasné cesty.

dvojice akrobatů
Fotografie: Freepik

Hned první figura, kdy ležící partnerku chytne tanečník za ruce a vyhodí si ji nad hlavu do stoje na rukou, dává tušit, že toto bude něco mimořádného. V této těžké pozici se partnerka prohne do mostu a muž zvládne pod celou její vahou udělat provaz. První minuta představení a publikum už šílí. To, co následně předvedou ve výšce – zavěšení na laně, je však už téměř neuvěřitelné.

Porota je zaslouženě posílá do dalších kol

Normální člověk by měl asi polámané kosti a už by nevstal. Tato dvojice je však tak pružná a dokonale sehraná, že pokračují dalšími úžasnými prvky. Třeba když partnerka padá po hlavě dolů a je těsně nad zemí zachycena. Lidé si v úžasu zakrývají otevřená ústa, protože toto se zdálo mimořádně nebezpečné. Na konci si dvojice vyslouží ovace vestoje a vstupenku do dalšího kola.

Jedna z porotkyň okomentovala jejich číslo: „I když jsem podobné věci viděla mnohokrát, váš výkon mi připadal svěží a jiný. Vaše síla je mimořádná. Odvedli jste fantastickou práci. Jsem na vás hrdá.“ Dvojice nakonec skončila v semifinále a titul z polské verze soutěže, který se jim předtím podařilo získat, tak v Americe neobhájili. Podívejte se na tento úžasný výkon ve videu níže.

Zdroj: Webniusy