Transplantace srdce je spojila v nerozlučnou dvojici. Svým poutem a nadáním ohromily v talentové soutěži

Fotografie: Depositphotos

To tu ještě nebylo. Dvě kamarádky se představily v talentové soutěži. Jejich příběh i píseň vehnaly všem slzy do očí. Suverénně tak postoupily do další části soutěže.

Na právě probíhající konkurz do americké verze oblíbené talentové soutěže se přihlásily dvě ženy. Ukázalo se, že je spojil neuvěřitelný, osudový a dojemný příběh. Porota i diváci jen těžko skrývali dojetí, když ženy začaly zpívat. Jeden z porotců prohlásil, že to byl nejkouzelnější okamžik, jaký zažil. Ve videu níže se na jejich vystoupení můžete podívat.

Spojilo je srdce jejich synů

Kim a Holy se rozhodly společně vystoupit na konkurzu do nového ročníku soutěže Amerika má talent. Nepřišly však jen zazpívat, ale také připomenout a vyzdvihnout téma dárcovství orgánů. Jejich životy totiž právě dárcovství orgánů navždy změnilo. Ženy jsou spojené srdcem Kimina syna. Ten podstoupil transplantaci, když mu bylo pouhých 16 dní.

Kim však tehdy neměla nejmenší tušení, čí srdce její syn dostal. Když ho však po náročné operaci nesměla pochovat, alespoň mu zpívala písničku z muzikálu Wicked (Čarodějka). „Mému synovi bylo v té době 16 dní. Dostal srdce. Žili jsme tisíce mil od sebe a vůbec jsme o sobě nevěděly,“ vzpomíná Kim na okamžiky, které ji s Holy později spojily.

Ta byla v tomto příběhu ta méně šťastná. Její malý syn totiž zemřel a ona souhlasila s darováním jeho orgánů. Kim nikdy nezapomněla na to, že její syn žije díky někomu jinému. Po několika letech napsala Holy dopis a začaly udržovat kontakt, přestože je dělily tisíce kilometrů. Jaké překvapení pro ně bylo, když i Kim řekla, že umírajícímu synovi zpívala právě tuto písničku.

Diváci jen těžko zadržovali slzy

Neuvěřitelné propojení těchto žen tak dalo jejich společnému vystoupení úplně jiný nádech. Když se porotci zeptali, proč se do soutěže přihlásily, Kim řekla: „Rády bychom rozšířily povědomí o dárcovství orgánů. Pokud bychom dokázaly změnit názor jednoho člověka, stojí to za to.“ Pak společně zazpívaly svou osudovou píseň a porotci ani diváci neskrývali dojetí.

Vysloužily si bouřlivé ovace ve stoje a za chvíli už byl na pódiu i Kimin téměř dospělý syn, kterému v těle bije srdce toho Holyina. „To je poprvé v životě, co jsem pocítil spojení s tímto druhem hudby. Tohle byl pravděpodobně ten nejkouzelnější okamžik, jaký jsem kdy v této soutěži zažil,“ prohlásil porotce Howie Mandel. Osudové kamarádky tak dostaly od všech porotců zelenou, a diváci je tak budou moci vidět i v další cestě soutěží.

Zdroj: Billboard

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]