Černošským rodičům se narodila dvojčata s bílou pletí. Dnes, po 24 letech, jejich krásu řeší celý svět

Fotografie: Depositphotos

V černošské rodině přišly před 24 lety na svět dvě úplně bílé holčičky. Albinismem trpí i jejich starší bratr, proto tato skutečnost už pro jejich rodiče nebyla tak šokující.

Albinismus je vzácná vada související s poruchou tvorby barviva melaninu. Ten se vůbec v těle netvoří. Albíni mají tedy bílou pleť a červené oči. Jejich vzhled vás upoutá na první pohled. Jak se s touto poruchou žije dvojčatům v černošské rodině a jak je přijalo jejich okolí? Sestry jsou dnes sebevědomé mladé ženy, ale vždycky tomu tak nebylo.

Ve škole je šikanovali

Dvojčata Rosemary a Christina Alubankudi se narodila černošským rodičům. Šance na to, že bude dítě trpět albinismem je asi 1 ku 17 000, tedy poměrně malá. Ovšem, aby se narodila obě dvojčata s albinismem, to je naprostá rarita. Takových případů budou na celém světě jednotky. Přesto už v rodině byl jejich starší bratr se stejným postižením.

Děvčata to opravdu neměla jednoduché. Rodina je přijala bez problémů a s velkou láskou. Za to ve školním kolektivu si užily své. Děti se jim posmívali a častovaly je nevybíravými poznámkami. Dvojčata tak utíkala spíše do vlastního světa, ve kterém se zajímali především o módu. Měla jedna druhou a vášeň k módě je neopustila ani v dospělosti.

Jejich vášní je svět módy

Vše se změnilo až na střední škole, kde je spolužáci přijali bezvýhradně a děvčata si konečně našla i kamarády. Postupně přijaly svůj vzhled i potíže, které sebou albinismus přináší. Obě velmi špatně vidí a ani brýle jim problémy se zrakem zcela neodstranily. Také nemohou chodit dlouho na slunce a o dnu stráveném na pláži si mohou nechat jen zdát.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Rosemary Alubankudi (@stylebyrosemary)

Veškerou energii tak vrhly do svého koníčku. Obě získaly magisterský titul v oboru světové módy na Jeffersonově univerzitě. Velmi je baví vybírat barvy, vzory a střihy, tak aby se v nich lidé cítili pohodlně a podtrhli oblečením jejich přednosti. Věnují se i modelingu, díky čemuž chtějí inspirovat i ostatní, kteří bojují s nepřijetím vlastní odlišnosti.

To, co se zpočátku zdálo jako handicap, je teď pro sestry jejich předností. I přes omezení, která musí dodržovat jim odlišnost otevřela dveře do světa, ve kterém by se jinak možná nikdy neocitly. Ze zakřiknutých a šikanovaných holčiček se staly sebevědomé mladé ženy. Jsou obklopené pozorností a lidmi, kteří si na nich cení právě to, jaké jsou.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*