Když se dvojčata s bílými vlasy narodila, rodiče nevěděli, co se děje. Pak lékaři odhalili diagnózu a vyvolali mediální poprask

Fotografie: Pexels

V životě je to jeden z největších darů. Řeč je o rodičovství. Ten pocit, když dostanete potvrzení, že se stanete rodičem, je radost, která předčí všechno.

Když se muži z Argentiny a jeho manželce narodila dvojčata, byli překvapeni, že se jim narodily holčičky se sněhově bílými vlasy, protože to byla první dvojčata s albinismem v jejich zemi. Nečekané narození albínských dvojčat způsobilo v zemi doslova poprask. Miminka Catalina a Virginia vážila 2 700 a 2 500 kilogramů. Narodila se císařským řezem ve 36. týdnu. Nyní, o čtyři roky později, jejich hrdí rodiče tvrdí, že jsou holčičky zdravé, jak jen to jde.

Na příchod dvojčat se těšili

Když 42letý Gomez Jorge Antonio a 39letá Romero Leila Judith z provincie Tucumán po mnoha lékařských kontrolách ve čtvrtém měsíci těhotenství zjistili, že čekají dvojčata, byli překvapeni a zároveň dojati. Dvojice už měla staršího syna, ale přáli si mít ještě další dítě. Ve 36. týdnu těhotenství se jim 12. dubna 2018 narodily dvě krásné dcery, Catalina a Virginia.

Když se děvčátka narodila, bylo zjištěno, že mají obě albinismus. Obě novorozené holčičky měly sněhově bílé vlasy. Byli jsme překvapeni a ohromeni, když jsme viděli, jak se narodily,” řekl otec. „Mít albínské děti není nic neobvyklého, ale překvapujícího, protože jsme nikdy nebyli v příbuzenském vztahu s albíny,“ dodal.

Není to postižení

Ve Spojených státech se s albinismem narodí jen 1 ze 17 000 dětí, v Argentině se jednalo o vůbec první dvojčata, takže si narození holčiček okamžitě získalo mezinárodní mediální pozornost. Albinismus je skupina dědičných poruch, při nichž je pigment melanin málo zastoupen nebo chybí. Množství a typ melaninu v těle pomáhá určovat barvu kůže, očí a vlasů. Osoby s albinismem mají světlou kůži, vlasy a oči.

Po narození svých dvojčat se Gomez snažil vyvrátit nepravdy, které tento stav obklopují. Lidé si špatně myslí, že albinismus je postižení, a proto existuje šikana a strach z nich, když je vidí. Otec tří dětí, který se podělil o další informace o Catalině a Virginii, vysvětlil, že jejich stav nepředstavuje žádné velké riziko, ale jejich kůži je přesto třeba chránit před vystavením slunci a musí nosit brýle, aby si nepoškodily oči.

Jsou vděční za dobré zdraví svých dětí

Jorge popisuje obě své dcery jako „velmi šťastné a inteligentní“ a říká, že se jejich osobnosti rozrostly, Virginia ráda zpívá a Catalina se věnuje modelingu. Pro rodiče jsou nejlepší chvíle s jejich děvčaty, kdy je pozorují, jak si hrají a baví se. Jako rodiče dětí s albinismem Gomez a jeho žena dbají na to, aby jejich kůži a očím věnovali maximální péči. Gomez říká, že tu s manželkou pro své krásné a jedinečné dcery vždy budou.

„Budeme je chránit a doprovázet v každém okamžiku jejich života a vždy se k nim budeme chovat jako ke každému jinému člověku,“ řekl Gomez. „A také se podělíme o naši nesmírnou radost, kterou máme z tohoto krásného požehnání, které nám Bůh a Panna Maria dali.“

Zdroj: lmneuquen

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*