Toto jsou nejčastější způsoby, jak se vám tělo snaží říct, že není něco v pořádku

Fotografie: Canva

Jakékoliv změny na vašem těle nebo zvláštní pocity mohou vypovídat o tom, že se potýkáte s nebezpečím. Pokud na sobě zpozorujete tyto příznaky, volejte lékaře.

Máte někdy chuť na slané, vaše sny jsou příliš živé nebo jste v poslední době příliš agresivní? To vše mohou být varovné příznaky, kterými se vás tělo snaží varovat před závažným problémem, jako je například nedostatek důležitých minerálů nebo rozvoj nebezpečného onemocnění. Proto je důležité, abyste neignorovali změny na vašem tělo nebo zvláštní pocity. Níže se proto můžete seznámit se 7 nejčastějšími způsoby, jak se vám tělo snaží říct, že něco není v pořádku.

1) Pocit mravenčení na nohou

Pokud se často potýkáte s mravenčením nohou nebo neustálou potřebou nohama hýbat, může se jednat o příznak syndromu neklidných nohou. Tato porucha se vyvíjí dlouhodobě a její příznaky se nejčastěji projevují v noci, když si chcete odpočinout. Rozhodně se však nejedná o problém, který byste měli nechat bez povšimnutí. Raději proto vyhledejte lékaře a zkuste s ním prokonzultovat možnosti léčby.

2) Ztluštění kůže

Kožní problémy byste neměly nikdy podceňovat, a to zejména pokud jejich výskyt přetrvává již několik týdnů. Zpozornit byste měli především v momentě, kdy je vaše kůže příliš silná a začíná svědět, neboť se může jednat o důsledek řady problémů, jako je například hormonální nerovnováha, ekzém nebo alergie. Abyste se ujistili, že jste v pořádku, raději si zajděte na krevní testy, abyste zjistili příčinu.

Fotografie: Freepik

3) Zhoršení čichu a příliš intenzivní sny

Zhoršení čichu a příliš intenzivní sny patří mezi nejčastější příznaky Parkinsonovy choroby, závažného neurologického onemocnění. Při jeho rozvoji také pacienti většinou pociťují třes, zpomalení pohybu, špatný spánek, noční můry, změny řeči a dokonce také změny rukopisu. V každém případě je však důležité, abyste zakročili včas a zahájili včasnou léčbu.

4) Hněv a agresivní chování

Výbuchy hněvu a přílišná agresivita nemusí vždy souviset s vaší osobností. Ve skutečnosti se může jednat o příznaky spojené s chronickou depresí. Pokud jste tedy na sobě v poslední době zpozorovali, že jste neustále vyčerpaní a máte sklony k agresivnímu chování, raději se poraďte s psychologem nebo vaším praktickým lékařem, který vám pomůže dostat se do pořádku.

5) Příliš mnoho spánku

Ačkoliv je spánek velmi důležitý, příliš všeho škodí. Abnormální ospalost, nazývána také jako hypersomnie, ovšem není totéž co lenost – jedná se o formu poruchy spánku, kterou mohou vyvolat alkoholické nápoje nebo stres. Tento problém rozhodně není radno podceňovat, neboť může mít závažné dopady na vaše zdraví.

6) Změny barvy očí

Bílý nebo šedý kruh na rohovce může znamenat vysokou hladinu cholesterolu, a to zejména u lidí mladších 45 let. Sám o sobě je tento kruh neškodný, ale je jasně viditelný. Proto pokud si jej všimnete, raději se poraďte se svým praktickým lékařem o možnostech léčby.

7) Neustálá chuť na slané

Není nic špatného na tom, že máte rádi slaná jídla, ale pokud již delší dobu na sobě pociťujete, že máte neustále chuť na slané, mohlo by se vás tělo snažit varovat před nedostatkem železa, anémií, dehydratací nebo může jít také o příznak premenstruačního syndromu.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*