Muž po ránu v kuchyni našel nebezpečného štíra. Musel ihned kontaktovat městské strážníky

Fotografie: Depositphotos

Tohle byste opravdu zažít nechtěli. Tento muž se však zachoval duchapřítomně a nebezpečného štíra, který lezl po kuchyňské podlaze, dokázal odchytit.

Možná si myslel, že je ještě ve snu. Deník Fakt informoval o tomto nemilém ranním přivítání, kdy muž přišel do své kuchyně a všiml si, že se po podlaze promenáduje štír. Tohoto obávaného členovce s ocasem otočeným nahoru, na němž se nachází bodec s jedem, rozpoznal okamžitě. Podařilo se mu však zachovat klid. Štíra odchytil a ten skončil v rukou odborníků.

Muž přivolal městské strážníky

Většina lidí považuje štíra za nebezpečného pavoukovce, jehož bodnutí může být smrtelné. Na to pamatoval i muž z polské Bydhošti, jenž jej našel ve své kuchyni. Asi 2 cm velkého štíra tak duchapřítomně přiklopil plastovou krabičkou a podařilo se mu ji i uzavřít. Poté kontaktoval městské strážníky, kteří na místo dorazili.

Nevítaný host tak putoval do odborných rukou v zoologické zahradě v Bydhošti. Strážníkům se však nepodařilo vypátrat, jak se štír do bytu muže dostal. Předpokládá se, že někomu utekl z domácího chovu. Nutno podotknout, že štírů existuje mnoho druhů a většina z nich nepředstavuje pro člověka smrtelné ohrožení. Mláďata nebo menší štíři, jako byl tento, často nemají schopnost vůbec probodnout lidskou kůži.

Z kuchyně slyšela zvláštní zvuky. Když vešla dovnitř, málem se jí zastavilo srdce

Nebezpečných je jen pár druhů

Jak uvádí Wikipedie, většina štírů má jed, který účinně působí jen na jiné členovce a pro lidi je relativně neškodný. Bodnutí způsobí jen místní reakci (bolest, otok). Na pozoru by se však měli mít lidé s alergií. Bodnutí štíra může vyvolat alergickou reakci podobně jako v případě vosy nebo jiného hmyzu. Opravdu nebezpečných je asi jen pět druhů. Nejobávanějším štírem je Leiurus quinquestriatus, přezdívaný smrtonoš. Smrtelnější je však štír tlustorepý, který má sice slabší jed, zato jej produkuje ve větším množství.

K zajímavostem štírů patří i fakt, že patří k nejodolnějším živočichům na planetě. Štír tak například přežije vysokou radioaktivitu, která by člověka zabila. Vydrží nepřijímat potravu celý rok a dokáže zadržet dech i tři dny. Přežívá také vysoké teploty i zmrazení a některé druhy štírů se dožívají ve volné přírodě až 30 let. Na SvětěKreativity jsme rovněž psali o varování před chlupatou housenkou, která je na první pohled neškodná. Může však způsobit i smrt.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*