Také máte zafixováno to, že slanina rozhodně není zdravé jídlo? Opak je pravdou. Je zdravější, než si myslíte. Vyvrátíme základní mýty a ukážeme vám, v čem všem vám dokáže prospět. Najednou zjistíte, že voňavá, chutná a tučná slanina je pro váš organismus lepší, než různá zelenina a ovoce.
Pomáhá krvi a srdci
Prvním pozitivem, které slanina má, je rozhodně to, že dokáže pomáhat vaší krvi. A to tak, že umí výrazně zlepšovat oběhový systém. Tím ale pozitiva nekončí, jelikož nesmíme zapomínat na to, že pravidelná konzumace může dokonce i chránit srdce před výskytem různých srdečních chorob, které by dokonce mohly ohrožovat zdraví.
Umí prospívat svalům
Dalším velkým pozitivem je také to, že slanina umí prospívat svalům. Obsahuje látky, které dokážou svaly celkově chránit, pomáhat je regenerovat a také dokážou zajistit i růst svalů. A nejenom jich, protože slanina umí velmi dobře také podporovat růst různých tkání ve vašem těle.
Eliminuje trávicí problémy
Tučná slanina může být dobrou volbou také pro toho, kdo má trávicí problémy. Právě díky tuku může dojít k tomu, že dojde k eliminaci nepříjemného problému, kterým je zácpa. Právě tučná jídla obecně dokážou zředit stolici, což se v tomto případě hodí více než dost.
Chrání před alkoholem
Jistě znáte tu poučku, že když jdete pít, tak byste si měli dát tučné jídlo. Slanina se jeví jako volba nejlepší. A to z důvodu, že tuk dokáže bránit rychlému vstřebávání alkoholu do krve a tak se není třeba bát rychlé opilosti, ani následné silné kocoviny.
Všeho s mírou
A co dodat na závěr? Že slanina sice má tyto pozitivní účinky, ale zapomínat nelze také na to, že škodit opravdu může. Záleží vždy hlavně na tom, jak často a v jakém množství jí jíte. Pokud si dáte každý den velký kus, bude to spíše na škodu než na to, že by to vašemu organismu jakkoliv prospívalo. Pokud se ale naopak budete držet střídmějšího užívání a dáte si ji občas jenom tak na chuť, svému tělu rozhodně neublížíte. Právě naopak.