Všeléčivé přípravky z kopřiv, které si zvládnete připravit doma: Uleví od 100+1 nemoci, příroda je lék na lecos

Když si natrháte kopřivy, můžete si z nich udělat léčivé přípravky, které vám pomohou při vypadávání vlasů, anémii, nebo i při onemocnění ledvin.

Kopřivy jsou rostliny, které zejména děti nenávidí, protože je opravdu nepříjemné dotknout se jich holou kůží. Popálí a ještě k tomu vytvoří nevzhlednou vyrážku. Ale čím je člověk starší, tím víc chápe, jak moc důležité a léčivé kopřivy jsou. Udělejte si z nich nějaký léčivý přípravek, který vám pomůže při zdravotních problémech.

Kopřivová tinktura

Nejprve si nakrájejte čerstvé kořeny na co nejmenší kousky. Vložte je do sklenice, přidejte vodku, aby byly zcela zakryté, a sklenici pevně uzavřete. Nechte 2 týdny zavřené na nějakém teplém místě, poté přefiltrujte a přeneste do malých tmavých lahviček.

Prášek z kořene rostliny

Sušené kořeny rostliny si pomocí elektronického mlýnku na kávu najemno namelte. Doporučené dávkování je jedna čajová lžička tohoto prášku 4 – 6 krát denně. Za pár dní uvidíte výsledky.

Kopřivový sirup

Naplňte sklenici do 3/4 jemně nasekanými čerstvými listy. K tomu přidejte tekutý včelí med, dokud není sklenice zcela naplněná. Při nalévání ale stále míchejte. Nádobu uzavřete a nechte přibližně třicet dní odpočívat. Získáte zelený sirup s výjimečnými omlazujícími a detoxikačními účinky.

Fotografie: Pexels

Jaké nemoci kopřiva vyléčí

Plešatost a vypadávání vlasů

Kdykoliv si budete mýt vlasy, přidejte do šamponu vývar z kopřivových listů. Ten totiž pomáhá vašim vlasům růst zdravě a krásně. Kořen kopřivy dokonce dokáže zabránit plešatosti. Doporučují se kůry, které trvají 60 dní.

Anémie

Doporučují se 1-2 sklenice kopřivové šťávy denně. Tato kůra by měla trvat 2 týdny. Aby byl váš účinek maximální, můžete začít konzumovat i 2 žloutky denně.

Onemocnění ledvin

Pokud vás trápí nemocné ledviny, vypijte jednu sklenici kopřivové šťávy za den. Nejlepší je to ihned po probuzení. Léčba trvá 20 až 30 dnů a má regenerační účinky na ledvinový epitet. Má také močopudné účinky.

Fotografie: Pexels

Alergie

Doporučují se vypít 2 sklenice kopřivové šťávy před každým hlavním jídlem. Má totiž silný čistící účinek, protizánětlivé účinky a také schopnost regulovat imunitní aktivitu. Zkuste 21denní kůru s 5denní pauzou.

Silné krvácení nebo nepravidelná menstruace

Pijte 2 sklenice kopřivové šťávy denně, v kůrách po 3 týdnech. Po těch následuje týdenní přestávka. Listy kopřivy mají antihemoragické a protizánětlivé vlastnosti. Z dlouhodobého hlediska mají i endokrinní regulační účinky. Také by je měly používat ženy, které trpí například na akné nebo na ekzémy.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]