Poslanec Jaroslav Foldyna (SPD) čelí závažnému podezření: Případu se ujala policie

Fotografie Aktron / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Jaroslav Foldyna skončil v hledáčku policie kvůli údajnému domácímu násilí. Politik zatím nebyl obviněn a případ se dál prověřuje.

Poslanec za hnutí SPD Jaroslav Foldyna se dostal do vážné situace. Policie ho podle informací Radiožurnálu minulý týden vykázala z domu v Děčíně, kde žije se svou manželkou. Důvodem má být podezření z domácího násilí, kvůli kterému policisté zasáhli a nařídili mu, aby se ke své ženě nepřibližoval ani ji nekontaktoval. Zároveň mu měli zabavit několik střelných zbraní. Foldyna zatím nebyl obviněn a případ stále prověřují úřady.

Foldyna čelí podezření z domácího násilí

K údajnému incidentu mělo dojít v minulém týdnu. Policie následně využila možnosti vykázat člověka podezřelého z domácího násilí ze společného obydlí, a to na dobu 14 dnů. Během této lhůty nesmí vykázaná osoba vstupovat do domu ani se s údajnou obětí spojovat. Foldyna pro Radiožurnál potvrdil, že k vykázání skutečně došlo, ale bližší podrobnosti odmítl komentovat. „Jistě,“ odpověděl během rozhovoru třikrát za sebou na otázku, zda se cítí být nevinný, popsal iRozhlas.

Petr Macinka pod palbou ostré kritiky: Martin Kupka otevřeně řekl to, co si myslí většina lidí

Další vyjádření už nicméně poslanec poskytovat nechtěl. Když se ho poté ve čtvrtek dotázala ČTK, uvedl pouze, že nemá co komentovat, a rozhovor ukončil. Jeho manželka se k celé věci rovněž vyjádřit nemohla, protože podle svých slov má od policie uložené informační embargo. Případem se nyní zabývá Okresní státní zastupitelství v Děčíně a státní zástupce Lukáš Otipka rovněž dle TN uvedl, že v této fázi není možné poskytovat bližší informace.

K této věci státní zastupitelství v tuto chvíli nemá žádný komentář. Obecně lze říct, že případné trestní řízení ve fázi prověřování je vždy neveřejné a žádný komentář k tomu v tuto chvíli není,“ řekl. Foldyna přitom stále není trestně stíhán a platí pro něj presumpce neviny. Policie totiž může v případech podezření na domácí násilí člověka pouze dočasně vykázat ze společného bydliště. Od loňského července se tato lhůta prodloužila z původních deseti na čtrnáct dní. A pokud by vykázaná osoba zákaz porušila, může čelit obvinění z maření výkonu úředního rozhodnutí, za které hrozí až dva roky vězení. Naposledy vyvolal kontroverzi svými výroky o Ukrajině, jak jsme psali na SvětěKreativity.cz.

Zdroj: Autorský text redakce SvětKreativity.cz na základě veřejně dostupných informací z webu TN, iRozhlas, Facebook ČT24

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*