Vyděšená matka poslala po dceři vzkaz třídní učitelce. Ta okamžitě zalarmovala policii

Fotografie: Policie ČR

Matka s dcerou se ocitly v nezáviděníhodné situaci. Matčin přítel je totiž držel v zajetí ve svém přívěsu. Naštěstí malou dceru pouštěl do školy.

Matku se policistům podařilo vysvobodit z nedobrovolného zajetí. Několik týdnů ji její partner držel v přívěsu i s její 11letou dcerou. Matka neměla přístup k telefonu a nevěděla, jak by si sehnala pomoc. Nakonec se jí podařilo propašovat vzkaz, který pak její dcera předala učitelce ve škole. Policie okamžitě zahájila záchrannou akci.

Neměla nikoho, kdo by jí pomohl

Vzkaz byl velmi nekonkrétní, ale naznačoval, že matka je držena proti její vůli a má strach. Prosila, aby někdo kontaktoval policii. Školní administrátoři pak okamžitě kontaktovali úřad místního šerifa. Šerif Jeff Travis později uvedl, že bylo zřejmé, že žena potřebuje někoho, kdo ji dostane z domu, a že nemůže komunikovat po telefonu.

Policie tedy vtrhla na pozemek jejího přítele Donalda Ray Guye ve Folly Brown Road ve venkovské oblasti. Zaklepali na přívěs, ale nedostalo se jim žádné odpovědi. Došli si tedy pro povolení ke vstupu a do přívěsu vtrhli. Skutečně tam našli zadržovanou ženu spolu se dvěma Guyovými příbuznými. Sedmadvacetiletý Guy pak byl nalezen schovaný ve skříní.

Muž si pobude ve vězení hodně dlouho

Při zatčení nekladl odpor a policie zjistila, že čelí již několika obviněním za ublížení na zdraví, za domácí násilí v přítomnosti dítěte a za nedostavení se k soudu. Byl také prověřován ve spojitosti s krádeží auta. Nyní mu přibylo další obvinění z uvěznění ženy a domácího násilí. Na pozemku pak byla nalezena i kradená čtyřkolka. Zdá se, že všechna obvinění mu nyní vynesou několikaleté vězení.

Fotografie: Freepik

Matka později uvedla, že vzhledem k tomu, že žili ve venkovské oblasti a ona neměla přístup ani k autu ani k telefonu, nebylo pro ni jednoduché se z této situace dostat. Po týdnech věznění a nejspíš i domácího násilí si nyní budou moci s dcerou oddechnout. „Vím, že se jí ulevilo, když se z té situace dostala,“ řekl šerif. Její ručně psanou poznámku, která odstartovala celou akci, však nezveřejnil.

Zdroj: CNN

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*