Hlavní aktérkou tohoto neuvěřitelného příběhu je nyní již třiatřicetiletá žena jménem Gemma Holmesová. V roce 2013 byla účastnicí těžké dopravní nehody, a nakonec skončila v umělém spánku.
Ten měl neuvěřitelného trvání. Z kómatu se probudila až po čtvrt roce. Než se však mladé Angličance nehoda přihodila, otěhotněla se svým přítelem. Tento fakt ji ovšem unikl a dozvěděla se jej až na nemocničním pokoji, když konečně procitla.
Těžké rozhodování ve složité situaci
Lékařům se podařilo Gemmu uzdravit, avšak dopravní nehoda měla pro ženu celoživotní následky. Bohužel ztratila schopnosti chodit kvůli poškození míchy. Zároveň jí byla těsně po probuzení z umělého spánku oznámená velká novina. Nacházela se totiž v 11. týdnu těhotenství.
Mladá Angličanka byla v šoku a nepřidával ji ani fakt, že měla částečnou ztrátu paměti. Nepamatovala si jméno svého přítele a otce ještě nenarozeného dítěte. Následně na to nastal čas velkého rozhodování, zda si i přes odkázání na invalidní vozík miminko ponechat.
Nakonec převládly mateřské pudy
I přesto, že se žena nenacházela v příliš jednoduché situaci, rozhodla se, že si dítě ponechá. V roce 2013 tedy porodila zdravého a krásného chlapečka jménem Rueben. Právě dítě ji přinutilo k tomu, poprat se s nepřízní osudu. A tak začala vehementně rehabilitovat. Lékaři nedoufali, že Gemma docílí tak skvělých výsledků. Po roce vytrvalosti a silné vůle začala chodit a udělala tak první krůčky se svým synkem.
Všichni z Gemmina okolí jsou v úžasu z bojovnosti této mladé dámy. Dokázala něco, v co nikdo nevěřil. Invalidní vozík odložila a snaží se chodit normálně. Dá se tedy říct, že na počátku děsivý příběh se najednou proměnil v něco nádherného.
Zdaleka ne první případ
To, co zvládla Gemma, je opravdu neuvěřitelné. Obdobných případů je ovšem na světě několik. I přes nepříznivou diagnózu se nemocní lidé odkázaní na vozík nevzdali a docílili opětovné chůze. Lidská síla a vůle je tedy skutečně bezmezná, nemyslíte? Co se týká probíhajícího těhotenství v kómatu, i takový příběh lékaři znají.
Před lety takto odrodili zdravé dítě u ženy, která byla technicky vzato již ve fázi klinické smrti po těžké autonehodě. Během růstu plodu nechali odborníci pacientku napojenou na přístroje, které zajišťovaly základní životní funkce.