Akrobatické vystoupení tří ruských gymnastek i po letech budí nadšení. Předvedly pohyby jako z jiného světa

Fotografie: Depositphotos

Akrobatická gymnastika je nesmírně náročný sport. Pokud ji někdo ovládne, jako toto trio, pak není o nebezpečně napínavé okamžiky nouze.

Záznam vystoupení tří ruských gymnastek z mistrovství světa 2010 je na internetu stále populární. Jedná se o tak precizní a nebezpečně vyhlížející představení, že ani těch několik let mu neubralo na jedinečnosti. Děvčata mají vše tak precizně nacvičené, přesto se při sledování neubráníte obavám, které ve vás budování pyramid a létající prvky vzbudí.

Gymnastika obohacená o prvky akrobacie

Přestože akrobacie jako taková má své počátky již ve starověku, akrobatická gymnastika, tak jak ji známe, je poměrně mladý sport. Zrodila se v sovětském svazu před druhou světovou válkou. Pak se díky válce rozvoj této disciplíny zastavil a vůbec první mistrovství se konalo ve Varšavě v roce 1957. Účastnili se ho pouze čtyři týmy, všechny z východního bloku.

S klasickou gymnastikou mají společné prvky jako salta, přemety a roznožky. Akrobatická gymnastika je však obohacená o další nesmírně náročné prvky, které se provádí ve skupině. Stavění pyramid nebo vyhazování gymnastek do vzduchu činí tento sport nesmírně divácky atraktivní. Na jakou úroveň se lze propracovat předvedly i tyto tři ruské gymnastky.

Dodnes jejich vystoupení budí nadšení

Aigul Shaikhutdinová, Ekaterina Stroynová a Ekaterina Loginová zabodovaly se svým vystoupením na mistrovství světa v akrobatické gymnastice. Jejich silově náročné pyramidy nenechají nikoho na pochybách, že bez neuvěřitelné síly a ohebnosti se v tomto sportu neprosadíte. Další prvek, při kterém se tají dech je, když dvě větší děvčata vyhazují tu nejmenší do vzduchu.

Fotografie: Freepik

Ta provede za letu několik otoček a bezpečně končí zachycená v náruči svých kolegyň. Je jasné, že mají tyto prvky nacvičené na centimetr přesně. I drobné zaváhání by mohlo skončit nepříjemným zraněním. Naštěstí nic takového nedopustily a z jejich výrazu máte pocit, jako by to pro ně bylo něco naprosto jednoduchého a přirozeného.

Záznam tohoto vystoupení zhlédlo již několik milionů lidí a v komentářích se netají obdivem k dokonalosti jejich dovedností. Co se dokážou lidé díky vytrvalosti a píli naučit, je prostě neuvěřitelné. Pokud si myslíte, že už jste vše viděli a nic vás nemůže překvapit, podívejte se na toto vystoupení a možná změníte názor.

Zdroj: Sosialnytt

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*