Ani Downův syndrom nebyl překážkou pro to milovat své děti nadevše na světě

Tento mladý pár se velmi radoval z toho, když žena otěhotněla. Po porodu jim lékař vyjádřil lítost. Děti měli Downův syndrom. Rodiče to přitom do poslední chvíle netušili. Velmi se těšili na to, že se jim narodí dvojčata. A věřili tomu, že budou zdravá a plná energie. Samotné těhotenství ženy probíhalo zcela bez komplikací a nic nenasvědčovalo tomu, že by mohlo být něco v nepořádku. Po porodu oba rodiče zjistili, že opak byl pravdou.

Byl to pro ně šok

Pro Matta a Jodi bylo otěhotnění darem. Několik měsíců se o něho marně pokoušeli. Až se vše povedlo. S velkou radostí potom přijali i zprávu o tom, že nečekají jenom jedno jediné dítě, ale že čekají dvojčata. Už se nemohli dočkat toho, až se jim jejich děti narodí. Chystali pro ně vše potřebné. Jejich pokoj, stejně jako výbavičku a také mnoho hraček. Když termín porodu nastal, jim nutné říci nepříjemnou pravdu.

Obě děti se narodily dříve

Termín porodu byl jasně daný, ale nutno říci, že dvojčata chtěla na svět dříve. Děti se narodily předčasně, což už samo o sobě může být určitou komplikací. Porod jako takový však proběhl zcela bez komplikací a nic nenasvědčovalo tomu, že by snad děti vlivem předčasného porodu mohou mít určité trvalé následky. Po pár hodinách však k mladému páru přišel doktor a řekl, že je mu to velmi líto. Přinesl jim totiž poměrně smutnou novinu, která pár šokovala.

Obě děti mají Downův syndrom

Pár se těšil na zdravé děti, ale bohužel došlo k tomu, že byl oběma dvojčatům diagnostikován takzvaný Downův syndrom. Jedná se o zdravotní poruchu, která je genetickou anomálií. Ta je charakteristická především menší a zploštělou hlavou, stejně jako tím, že se u daných jedinců může objevit mentální retardace. Tato zpráva oba rodiče pochopitelně velmi šokovala. Přišla jako blesk z čistého nebe. Místo radosti ze zdravých dětí přišel smutek.

Své děti milují

Při dalších konzultacích s lékařem jim odborník vysvětlil, čím jsou takové děti výjimečné a v čem je Downův syndrom specifický. Upozornil je na to, že budou potřebovat v podstatě každodenní péči. Navrhl jim i možnost umístit děti do ústavu a dále do adopčního programu. To mladý pár zcela rezolutně odmítl. Sice věděli, že s dětmi bude mnoho práce, ale jsou to jejich dcery a budou je milovat i nadále.

I když mají obě holčičky Downův syndrom, oba rodiče je milují jako by se jednalo o zdravé děti. Ano, mají s nimi více práce, ale právě jejich čistá láska jim je odměnou v tom, že své rodičovské povinnosti dělají více než dobře. Ukázalo se, že i když mají děvčata tuto genetickou poruchu, tak jsou nadále velmi vnímavá a také velmi šikovná. Dohromady tvoří dokonalou rodinu, která si užívá života den za dnem.

Oba vzpomínají na slova doktora

Když si rodiče vzpomenou na to, jak jim lékař řekl, že je mu líto, že jejich dcery mají Downův syndrom, tak dodneška nechápou proč zareagovali tak vyděšeně. Možná se báli toho, co to pro ně může znamenat. Nyní stoprocentně vědí, že i když se jedná o poruchu, není to důvod své děti nemilovat. I jejich dcery mají zcela běžný život. Možná by jim ho řada zdravých dětí mohla závidět.