Zrekonstruoval malý dům o rozloze 22 metrů čtverečních. Vnitřek je více než nádherný

Fotografie: Küste / Creative Commons / Attribution 2.0

Muž pracoval dlouhé roky ve stavebnictví, postavil tisíce domků na americkém předměstí. Pak se jeho kariéra stočila k výrobě zakázkového nábytku.

Matt Impola je – kromě jiného – také zakladatelem hnutí Handcrafted Movement v rámci USA. Jeho koníček si však začal postupem doby vyžadovat stále více času i prostoru. Zakázky na jeho výrobky se hrnuly čím dál více. Tehdy došlo k přechodu z hobby režimu na práci na plný úvazek. Dnes je proslulým výrobcem a prodejcem malých, chytrých a přenosných domků, které si lidé zamilovali.

Harmonie, která ukazuje možnosti

Jedním z velmi oblíbených modelů je dům „Pacific Harmony“. Jedná se o plně zařízený a velmi praktický domov. Je to přímo archetypální ukázka malého domova vyrobeného z čisté kreativity. Obsahuje všechno, co taková domácnost potřebuje k běžnému provozu. Krásnou verandu, která je součástí stavby, lze rychle demontovat. Jakmile se chcete přestěhovat jinam, vůbec nic vám nebrání.

Jinak je zde naprosto vše, tedy kuchyně, obývací pokoj, patro určené na spaní a koupelna. V té najdete pohodlný sprchový kout, toaletu i dostatek úložného prostoru. Samotné hnutí Handcrafted Movement se zrodilo z čisté touhy po vynikajících produktech a tvořivosti. Hrálo významnou roli ve znovuzrození americké kvality produktů, vynalézavosti a osobní hrdosti na výrobky, které z procesu vyjdou.

Domek, nebo karavan?

Tento způsob bydlení je vlastně dalším hybridním řešením. Zatímco normální modulární nebo malé domky stojí přímo na zemi, tyto mají podvozek. Jde tak vlastně o velmi krásné a funkční obydlí, které má výhody maringotek. Na rozdíl od nich však nejde o stísněné vagóny, ale o moderní dům s veškerým pohodlím. Jejich majitelé tak nepřistavují jen schůdky, ale celou terásku včetně květin či posezení.

Dlouhá tradice dbající nejen na funkci, ale i krásu

Matt Impola pochází z dlouhé tradice celých generací průmyslových zkušeností. Získal jak obrovské zkušenosti, tak i rozsáhlou sadu dovedností. Díky tomu může v celém procesu výroby i designu zaujímat různé role. Stavba malých domků, nábytku i dalších prvků prochází neustálým vývojem. Cestuje po světě a pečlivě sleduje další kultury. Především jejich hodnoty, principy designu a použité materiály.

Sám je především nadšencem. Kombinuje vlastní vášeň, zkušenosti a dostupné metody. Nejen z jeho rukou tak vychází řemeslně vynikající kousky dbající i na udržitelnost. Základní hodnotou pro hnutí je forma a funkčnost. Členové se snaží vytvářet krásné objekty, které budou dlouhodobě sloužit ve skutečném světě, nejen na papíře. Matt rád kombinuje různé materiály jako dřevo, kůži, sklo, kov i rostliny.

Zdroj: Ongelooflijk

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]