Tento domek má pouhých 30 m², přesto jsme si ho po nahlédnutí dovnitř zamilovali a vše natočili. Skrývá skutečný poklad

Fotografie: Depositphotos

Při výběru bydlení bývá na prvním místě pohodlí. Ačkoliv pohodlí obvykle znamená prostorný interiér v co největším měřítku, ukážeme vám, že se dá vyjít i s opravdu malým prostorem.

„Velký“ není vždy synonymem pro „krásný“. Zdá se, že to je motto hnutí malých domů, které si razí cestu z Ameriky a dobývá trhy po celém světě. Zlatých pravidel pro navrhování malého domu je mnoho, počínaje praktickými a multifunkčními úhly pohledu na každém kroku. Ale pokud jde o malé domy a omezené prostory, rozdíl je v detailech. To byl i případ Elsy, malého domu realizovaného společností Olive Nest Tiny House, který se zdá být šitý na míru těm, kdo jsou vášniví zahrádkáři a lidé v přírodě.

Krásný, malý, útulný

Elsa je domek o rozloze pouhých 30 metrů čtverečních, kde každý úhel byl navržen tak, aby co nejlépe využil prostor. Zvenčí si však uvědomíme, že nemovitost je ve skutečnosti tvořena dvěma objemy. Každý spočívá na jednom přívěsu. Architekt přidal dalších 7 m² venkovního prostoru, čímž dům rozšířil a dále propojil prostor s okolní krajinou prostřednictvím malé verandy, houpačky a mobilního skleníku.

Dům byl postaven převážně z cedrového dřeva, zatímco exteriér tvoří kovové opláštění se stojatou drážkou a šikmá střecha ze stejného materiálu. Vzhled je jednoduchý a zemitý. Na rozdíl od většiny ostatních domků má však tento malý domek integrovaný malý skleník, který je k domu připojen okouzlující verandou. Ale to není všechno. Vchod byl také vybaven pohodlnou závěsnou houpačkou, která mu dodává příjemný venkovský nádech.

Světlý vzdušný interiér

Uvnitř jsou bíle obílené stěny a stropy, které působí střízlivě a minimalisticky. Díky mnoha oknům je obývací část i ložnice – dostatečně vysoká, aby se v ní dala postavit postel velikosti queen size – zaplavena světlem. V domku je použito spoustu oken a je ponechán vysoký strop, aby prostor působil vzdušně a otevřeně. Umělecké dílo amerického umělce MSusana je zavěšeno na okraji zábradlí schodiště a nabízí soukromí a jemné oddělení od zbytku domu.

Interiér je také atraktivní: světlý, příjemný obývací pokoj se vzdušným nábytkem, dále kuchyně, koupelna a ložnice, která je také nádherná! Díky desítkám úložných prostorů a důmyslně navrženým skříňkám, které jsou všude ukryty, není místa nazbyt. Vybavení kuchyně vás uchvátí, stejně jako jídelna a pohovka, která se jediným pohybem přemění na obývací pokoj pro hosty. Pohodlí zvyšuje pouze klimatizace a topení.

Za zdmi je radost: je tu nádherný skleník, kde si můžete pěstovat, co se vám zlíbí. K dispozici je i terasa, která je ideální pro zahradní party za teplých letních večerů. Potřebujete víc?

Zdroj: Novate

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*