Starou cirkusovou maringotku proměnil na impozantní bydlení. Interiér mluví za vše

Fotografie: A.Savin / Creative Commons / Attribution 2.0

Když se podíváte na tento zajímavý mobilní dům, určitě by vás ani ve snu nenapadlo, že to ještě nedávno byla stará a zchátralá cirkusová maringotka.

Tage Wikander, který je tesař a filmař, dostal jednoho dne nápad. Celý život toužil po tom, že si jednou postaví krásný dům na kolečkách, který bude mít vše, co potřebuje, a zároveň bude tak pěkný, že bude radost v něm bydlet. Tage také vždy miloval cirkusy, takže když uviděl, že je na prodej zchátralá cirkusová maringotka, neváhal ani vteřinu. Co z ní nakonec vytvořil?

Přestavba se opravdu podařila

Postavit kolejový dům o rozloze 25 metrů čtverečních, který má vše, co Tage potřebuje, mu trvalo téměř 3 roky. Použil velkou spoustu recyklovaných materiálů a vložil do maringotky starou kuchyni, která se do ní perfektně hodila. V maringotce nyní má vše, co potřebuje – kuchyň, koupelnu i ložnici. Vytápění v ní je řešeno kamny na dřevo a malým elektrickým topením. To stačí na její celé vyhřátí.

V maringotce se také nachází lednice s mrazákem a bojler na 30 litrů vody. Ložnice je od kuchyně oddělena prosklenou stěnou. Celkově tento domek působí velmi útulně a také prostorně, což je velmi zajímavé vzhledem k obvyklé velikosti maringotky. V ložnici je připravena zásuvka na čtecí lampu. V koupelně se nachází dlažba, sprchový kout, malé umyvadlo a samostatné WC.

Vnější rozměry maringotky jsou 3,1 metru na šířku, 9,6 metru na délku a 4,5 metru na výšku. Tím pádem je povoleno, aby s ní mohl Tage dokonce i cestovat. Netrvalo však dlouho a Tage musel svůj milovaný domek prodat. Byl smutný, ale vědomí, že přestavěná maringotka bude dělat radost někomu jinému, který ji vezme do různých koutů světa, mu smutek pomohlo překonat. Podívejte se na tento domek sami.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]