Přál si mobilní dům a tak si ho postavil ze starého nákladního auta

Mít mobilní dům je sen mnoha lidí. Tento muž si ho splnil ve chvíli, kdy dokonale zrekonstruoval starý náklaďák. Výsledek bere dech. Na začátku přitom byl sen o tom, že by chtěl cestovat, a přitom být stále doma, aby nemusel spát v hotelech a penzionech. A tak se rozhodl k radikálnímu kroku, kdy prodal svůj byt a koupil starý náklaďák. A pustil se do práce.

Je zcela soběstačný

Tento mobilní dům ukazuje, že s ním může vyrazit doslova kamkoliv. I tam, kde není přípojka vody, nebo tam, kde není přípojka elektřiny. Vodu stačí naplnit do nádrží, kde při troše skromnosti vydrží opravdu dlouho. A elektřina? Tu si jeho mobilní dům sám vyrobí, jelikož má na střeše několik fotovoltaických panelů. Je na elektřině nejenom nezávislý, ale také ji má zcela zdarma. Jenom ze slunečních paprsků.

Jako ve skutečném bytě

Když nahlédnete dovnitř, nemusíte v první chvíli tušit, že jde o mobilní dům. Stačí nahlédnout a vše zde vypadá jako v klasickém bytě. Nechybí zde veškeré vybavení, nechybí zde nezbytný nábytek, ale i dostatek místa. Zvenku jeho dopravní prostředek sice může vypadat malý, ale když nahlédnete dovnitř, tak vám dojde, že takto velké nemusí být ani některé menší klasické byty v paneláku.

Pro dlouhodobý a plnohodnotný život

Jeho mobilní dům není jako klasický karavan nebo obytné auto, které je určeno spíše na rekreaci. Jak je vidět uvnitř, v jeho mobilním domově se dá dlouhodobě a zcela plnohodnotně bydlet. Může zde trávit čas s návštěvou, vařit, odpočívat či provádět hygienu. Nechybí všechny nezbytné místnosti i potřebné vybavení.

Žít může kde chce

A hlavní výhoda oproti klasickým bytům? Ta je zcela jasné, díky svému mobilnímu domu může žít v podstatě kde chce. Stačí sednout do auta, nastartovat a vyrazit doslova kamkoliv. Tam zaparkovat a užívat si krás místa. A když omrzí, lze vyrazit zase jinam.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]