Povedená proměna školního autobusu: Mladý pár si z něj udělal obytný vůz

Tato proměna se zkrátka povedla na jedničku. Představujete vám mladý americký pár, který se rozhodl žít dobrodružným stylem, proto zakoupil starý školní autobus. To byl ale začátek dlouhé cesty, která sympatické mladé lidi čekala. Priskila a Robbie si z autobusu vytvořili během několika měsíců úžasný domov na čtyřech kolech. Jak se jim to povedlo? Pokochejte se s námi.

Velké životní rozhodnutí

Mladí manželé se rozhodli žít na cestách, jelikož oba pracují z domova. Proto zakoupili krásný starý autobus. Byl poměrně v dobrém stavu, avšak vyžadoval kompletní renovaci, aby byl obývatelný. V první řadě musela Priskila s Robbiem vyjmout z prostoru všechny sedačky a kompletně celý vůz očistit.

V další fázi se pár pustil do kompletní výměny oken a položení dřevěné podlahy. Autobus nezůstal původní ani navenek. Exteriér Priskila přetřela na bílou barvu, která měla odrážet sluneční paprsky v teplém počasí. A aby v neobvyklém obydlí měli manželé více světla, opatřili jej kromě jiného i velkým střešním oknem. 

Zdokonalování interiéru

Aby byl interiér dokonalý, pustili se mladí lidé i do renovace stropu, který rovněž obložili dřevěnými palubkami a zapustili do něj bodová světla. Ostatně Robbie musel zavést elektřinu do celého prostoru autobusu, aby život v něm byl naprosto komfortní.

K optickému zvětšení prostoru použila Priskila opět bílý odstín, který se rozprostírá na všech vnitřních stěnách. Práce však nekončila. Některé příčky obložili manželé velmi vzhlednými tapetami.

Vybavení vozu je vysoce moderní. K dispozici má žena s mužem kuchyňskou linku s troubou a sporákem a také celkem rozlehlý pracovní prostor. Dokonce v místnosti najdete i malá kamínka s komínem, která zajistí teplo v zimních měsících.

Dokonale uzpůsobený prostor

Robbie s Priskilou se snažili, aby umístění nábytku v autobuse bylo co nejvíce úsporné vzhledem k omezeným prostorovým možnostem. Proto se pod patrem na spaní nachází pračka a také úložné prostory. Nechybí ani velmi příjemně vyhlížející sprchový kout. Je sice malý, avšak plně dostačující pro potřeby dvou obyvatel obytného vozu.

Všechny prvky v interiéru spolu dokonale ladí, a to jak odstíny, tak i zvoleným materiálem. Vnitřní prostor autobusu by se dal přirovnat k zrekonstruované miniaturní garsonce. Renovace se manželům velice podařila. 

Neuvěřitelný pocit volnosti

Po několika měsících urputné práce se mohou mladí manželé rozjet s krásně zrenovovaným autobusem kamkoliv a kdykoliv. To jim dodává neuvěřitelný pocit volnosti. Ve voze mají dokonalé pohodlí, proto pro ně bude cestování daleko levnější, než kdyby se ubytovávali po hotelech. A kromě jiného mohou poznávat nová místa a zároveň průběžně i pracovat. Tomu se říká dokonalý život bez jediné chybičky.

Fotografie: Zen.yandex

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]