Autistické, 9leté, dívce se posmívali, že je „divná“. Ale měla vyšší IQ než Albert Einstein a Stephen Hawking

Dívka se opírá hlavou o tabuli
Fotografie: iStock

Dívka má IQ 162, což je vyšší hodnota než u geniálních myslí jako Albert Einstein nebo Stephen Hawking, jejichž IQ bylo odhadováno na 160.

Adhara Pérez je devítiletá mexická dívka s nadprůměrnou inteligencí. Dívka studuje na univerzitě a pyšní se IQ vyšším než Albert Einstein nebo Stephen Hawking. Její cesta však nebyla snadná. Když byly dívce tři roky, byl jí diagnostikován Aspergerův syndrom, který je součástí autistického spektra a ovlivňuje sociální interakci a verbální i neverbální komunikaci. Lidé s touto poruchou se vyznačují tzv. rigidním myšlením – nerozumí metaforám ani dvojsmyslům.

Vždy se chovala jinak

Adhara Pérez Sánchez z Mexika byla vždy jiná než ostatní děti jejího věku. To jí bohužel způsobilo mnoho problémů, například ve vztazích s vrstevníky. Také učitelé ji nepodporovali a nerozuměli některým jejím projevům, například neschopnosti soustředit pozornost.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Adhara Maite Pérez Sánchez (@adhara_perez11)

Její matka Nallely Sánchez si také začala všímat, že její dcera má na svůj věk neobvyklé vlastnosti. Měla také potíže s navazováním kontaktů a problémy s verbální i neverbální komunikací. To matku přimělo vyhledat lékaře. U dívky byl diagnostikován autismus.

Problémy ve škole

Bohužel problémy ve škole narůstaly a Adhara byla šikanována spolužáky. Učitelé si zase všimli, že dívka během vyučování usíná a nemá zájem se učit, a tak informovali její rodiče. Matka však věděla, že její dcera je velmi bystrá a neodpovídá popisu, který jí předložili učitelé. Rozhodla se poslat dceru do speciální třídy pro děti s autismem. Tam byl proveden test, jenž ukázal, že Adhara má IQ 162, což je o dva body více než měli Albert Einstein a Stephen Hawking.

Vědecká kariéra devítiletého dítěte

Ukázalo se také, že dívka neměla o výuku zájem, protože ji nudily učební osnovy pro děti jejího věku. Adhara navíc dokončila základní školu v pěti letech. O rok později dokončila střední školu a v osmi letech dokončila gymnázium. V současné době pracuje na získání dvou online titulů na univerzitě v Mexico City.

Studuje průmyslové inženýrství. Adhara také napsala knihu a pracuje na chytrém náramku, který má rodičům pomoci pochopit, jaké emoce jejich autistické děti prožívají. Jejím největším snem je stát se astronautkou. Její matka se ale bohužel obává, že to finančně nezvládne.

Zdroj: Twice

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]