I babičky mohou být krásné. Důkazem je žena z Francie, která boří zažité představy o důchodcích. Neuhodnete, kolik jí je let

Fotografie: Facebook / Yazemeenah Rossi

Když se řekne slovo babička, mnoho z nás si představí ženu silnější postavy, která má na sobě zástěru a peče buchty. To už ale dávno neplatí.

Babička je nejen oblíbenou knihou známé spisovatelky, ale také významná žena v životě nás všech. V současné době je označení babička používáno pro maminku naší maminky, ale i maminku našeho tatínka. Dříve toto označení bylo jiné. Vždy se jednalo o prarodiče, ale pokud byla z matčiny strany, označovala se jako stařenka. Babička je oblíbenou postavou v mnoha pohádkách a spoustu z nás u ní hledá nejen dobré rady do života, ale i potřebné pochopení a otevřenou náruč.

Yazemeenah Rossi boří mýty o babičkách v zástěře

Francouzská modelka se ale ke své roli rozhodla postavit jinak, než by se od ní čekalo. I přesto, že je jí v současné době úctyhodných 63 let, stále v dráze modelingu pokračuje a za své tělo se rozhodně nestydí. Díky své neuvěřitelné kráse a životnímu elánu se dostala na titulní stránky několika prestižních časopisů o módě a nad jejím životním stylem její vrstevnice mnohdy žasnou. Yazemeenah má dvě vnoučata, typickou babičkou ale není.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Yazemeenah Rossi (@yazemeenah)

Její cesta za úspěchem však nebyla jednoduchá a na dráhu profesionálního modelingu se dostala v době, kdy s ním ostatní ženy končí. Yazemeenah byla výjimkou již od samého začátku. Svou kariéru se rozhodla zahájit ve věku 30 let a první velkou smlouvu s agenturou podepsala o 15 let později. Na první pohled z ní vyzařuje nesmírné sebevědomí a je jasné, že je se svým životem naprosto spokojená.

Nezanedbává péči o sebe a výsledky jsou na ní vidět

Sama se ale netají tím, že o sebe pečlivě dbá. A to nejen o svou postavu, ale také o svoji pleť. Pečlivě si také vybírá potraviny, které jí, a živí se převážně organickou stravou. Nepoužívá žádné chemické prostředky, na péči o kůži a vlasy používá převážně řepkový olej, což je podle jejích slov dostačující. Jednou týdně si dopřeje peeling z olivového oleje a cukru. Nevyhýbá se cvičení, ale rozhodně to s ním také nepřehání.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Yazemeenah Rossi (@yazemeenah)

Konzumuje potraviny, které jsou v bio kvalitě, a denně do svého jídelníčku zařazuje avokádo, ale i rybu. Pokud je to možné, nebere žádné chemické léky a jakékoliv zdravotní komplikace se snaží vyřešit přírodní cestou. Jejím životním stylem je soulad s přírodou, nikoliv boj s ní. V tom totiž nemůže zvítězit, a to je tajemství jejího života.

Zdroj: Uber Alles, Instagram / Yazemeenah

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]