Barevný svět korálků

Pod slovem korálky si nejspíš každý vybaví písničku Korálky od Natálky. Už jako malé děti jsme navlékali korálky a vyráběli své první náhrdelníky a náramky. Já si ještě vzpomínám, že v dobách mého dětství frčely korálkové závěsy. Vybavuji si, že nejčastěji používané korálky byly plastové, skleněné a pak i dřevěné. Ty se hodně používaly na zdobení svetrů, polštářů, závěsů. Korálky mají velmi široký rozsah použití a jedná se jednak o příjemnou zábavu a také o skvělou dekoraci. Dnešní doba je velmi bohatá na výběr ve světě korálků. Od kulatých až po srdíčka, květinky, barevné tyčinky či hranaté korálky z různých barev, ale i materiálu. Korálky se dají koupit akrylové, broušené, skleněné, kovové, dřevěné, neónové, perleťové, porcelánové, millefiori, fimo, plastové, rondelky a další. My si dnes popíšeme nejčastější použití některých ze jmenovaných korálků.

Rondelky

Rondelky jsou drobné a proto se hodí zejména na výrobu náušnic, náramků i náhrdelníků. Jedná se o tak zvané štrasové mezidíly, které mají různou velikost, tvar a jsou vykládané různobarevnými kamínky. Ve světě korálků se řadí mezi extravagantní ale zároveň velmi elegantní.

Korálky s velkým průvlekem

Úžasné korálky, které mohou být zdobeny kamínky. Hodí se pro výrobu bižuterie a dá se z nich při troše kreativity vytvořit krásná ozdoba kabelky či obuvi. Jejich praktickou stránkou je, že se s nimi dobře pracuje a to uvítají jak děti, tak starší osoby, kterým dělá potíž navlékání korálků do malinkého otvoru.

Millefiori

Jde o úžasné skleněné korálky rozmanitých barev a tvarů. Těmito korálky můžete ozdobit háčkovanou halenku, dekorativní polštářek a stejně tak vyrobit krásný náramek, kterým můžete obdarovat někoho blízkého.

Rokajl

Tyto korálky patří mezi nejtypičtější druh ve světě korálků, s jakým se můžete setkat. Jsou drobných a většinou válcovitých tvarů s plochým průřezem. Většinou jsou vyrobeny ze skla, ale mohou být i plastové. Jejich velikost je různorodá od několika desetin milimetrů až po tři centimetry.

Kde nakupovat korálky

Korálky seženete jednak v galanterii nebo obchodě s potřebami pro kreativní tvoření. Většinou se však setkáte s omezenýmsvět korálků výběrem, protože tyto prodejny nabízejí mnoho dalšího zboží. Pokud si chcete vybrat ve skutečném světě korálek, doporučuji navštívit korálkový eshop. Z vlastní zkušenosti mohu vřele doporučit a vsadím se, že budete velmi mile překvapení, jako jsem byla i já. Ihned při vstupu do tohoto malého ráje korálek vás přivítá milá online paní asistentka, která s vámi komunikuje po celou dobu návštěvy webu. Pokud tedy ovšem sami chcete a zahájíte konverzaci. Je to prvně, co jsem se setkala při nakupování online s tak ochotným, vstřícným přístupem a okamžitou radou k dispozici. Nakupování jedna báseň a ještě si odnesete zajímavé informace.