Bleskově nabitý telefon v krizové situaci. 2 geniální fígle to zvládnou během okamžiku

Fotografie: Depositphotos

Dejte sbohem vybitému telefonu – naučte se při jeho nabíjení uplatňovat triky, které vám ho pomohou nabít do plné kapacity během chvilky.

Mobilní telefon je nedílnou součástí takřka každého z vás. V současné době v podstatě není možné bez něj studovat, pracovat nebo komunikovat s rodinou a s přáteli. Chytré telefony se tak neoddělitelně vepsaly do každodenní reality celé společnosti. Kromě všech benefitů, které přináší, mají ovšem jednu (zcela zásadní) slabinu, a sice nedostatečnou výdrž baterie. Ta často nevydrží ani jeden den. Abyste nestrávili dlouhé hodiny jejím nabíjením, vyzkoušejte několik triků, které tento čas významně zkrátí.

Vybitá baterie znamená problém

Pravděpodobně se vám již někdy stalo, že jste spěchali na důležitou schůzku, nebo jste řešili v rámci svého zaměstnání nějaký zásadní problém, a váš telefon se vybil. Nemožnost omluvit se za očekávané zpoždění nadřízenému či nečekaně vzniklé prodlení při řešení problému, vám mohlo způsobit další nepříjemnosti. Abyste v budoucnu tyto situace eliminovali, existují triky, které vám umožni nabít váš telefon výrazně rychleji.

Fotografie: Depositphotos

Během nabíjení aktivujte režim letadla

Chytré telefony jsou plné nejrůznějších funkcí a aplikací, které z nich činí nepostradatelné předměty denní potřeby. Již dávno s jejich pomocí nepošlete pouze textovou zprávu či neuskutečníte hovor. Naopak, smartphony vám umožňují komunikovat s vašimi blízkými i s kolegy a s nadřízenými na několika různých úrovních – můžete využívat klasické funkce telefonu (SMS zpráva či hovor), nebo si nainstalovat nejrůznější komunikační aplikace.

Kromě samotné komunikace vám chytré telefony dovolují zachytávat vaše zážitky a rovněž získávat informace prakticky o čemkoliv. V momentě, kdy se vybijí, ale musíte čekat dlouhé desítky minut na to, než je můžete opět používat. Pokud chcete významně snížit čas, po který se nabíjí, zapněte tzv. režim letadla. Ten deaktivuje veškeré síťové funkce telefonu, čímž sníží jeho nároky na energii. S tím, jak bude smartphone spotřebovávat méně energie na vlastní provoz, se nabije rychleji.

Během nabíjení telefon odložte

V případě, že se vám nezamlouvá varianta, kdy budete muset mít na nějakou dobu vypnutou Wi-Fi, Bluetooth a mobilní síť, vyzkoušejte místo režimu letadla svoji vlastní vůli. Rychlejšího nabití telefonu docílíte totiž i tím, když ho nebudete používat. Rozsvícená obrazovka spotřebovává s přehledem největší množství energie – zůstane-li zhasnutá, váš telefon nebude vydávat takové množství energie a jeho baterie se rychleji dobije do plné kapacity.

Zdroj: Howstuffworks