Bojujte s hemoroidy jednoduše. Pomůže česnek, voda i správné prádlo

Hemoroidy trápí velké procento populace. Pokud i vás, podívejte se na osvědčené tipy, které si s nimi dokážou poradit. Co zabírá? Možností existuje hned několik. A je jedno, zda hemoroidy trpíte, nebo chcete myslet hlavně na prevenci. Místo toho abyste šli k lékaři nebo do lékárny pro různé masti a krémy můžete využít osvědčené postupy, které s tímto zdravotním problémem umí efektivně zatočit.

Využijte směs z česneku

První tip jak na hemoroidy je spojený s využitím česneku. Ideální je aby se jednalo o kvalitní český česnek, který je velmi silný a obsahuje řadu prospěšných látek. Česnek je třeba oloupat a následně rozdrtit pomocí lisu. Následně ho smíchejte s kokosovým olejem, aby vznikla jednotná pasta. Tuto pastu následně vložte do ledničky důkladně ztuhnout. Ideální je teplota kolem bodu mrazu, která zajistí také určitý znecitlivující účinek. Daná směs má velmi prospěšný vliv na cévy a prokrvování, díky čemuž si dokáže poradit i z hemoroidy.

Změňte své spodní prádlo

Druhým tipem na hemoroidy je změna vašeho spodního prádla. Je třeba zaměřit se na materiály, kdy těmi nejlepšími je zcela určitě kvalitní bavlna. Prádlo by mělo být měkké, pohodlné a hlavně prodyšné. Pro zajištění hygieny nezapomeňte také na to, aby bylo volnější. Ideální je měnit ho minimálně dvakrát denně. Díky tomu pocítíte nejenom úlevu, ale hemoroidy budou postupně mizet.

Studená koupel

Další metoda se může jevit jako drastická, ale funguje. Jedná se o studenou lázeň, do které je vhodné si i několikrát denně sedat. Alternativou může být studená sprcha zaměřená právě na konečník. Díky studení vodě dojde k znecitlivění místa, což uleví od bolesti a také zmírní svědění a pálení. Dále má studená voda pozitivní vliv také na prokrvování, což opět vede k tomu že hemoroidy budou moci velmi brzy zmizet.

Konzumace vlákniny

Čím více vlákniny budete ve své stravě mít, tím lépe. Ideální je proto třeba celozrnné pečivo a další produkty bohaté na tuto látku. Právě vláknina prospívá lidskému trávení a hlavně eliminuje problémy se zácpou. Ta může vést k poškozování konečníku a také k výskytu hemoroidů. Vláknina zajistí že ve vašich střevech bude vše fungovat tak jak má a hemeroidy nebudou nijak drážděny a budou se i zmenšovat.

Užívání muškátového oříšku

Muškátový oříšek se velmi často používá při pečení. Vy však zkuste jinou formu konzumace. A to tak, že ho nastrouháte a jednu kávovou lžičku následně rozmícháte ve sklenici vody. Tu pijte každý den, nejlépe večer před spaním. I to je postup, který na hemoroidy dobře zabírá.

Vyhněte se neřestem

Pokud vás trápí hemoroidy, je třeba se také vyhnout různým neřestem. Co máme na mysli? Je to zcela určitě konzumace alkoholických nápojů, stejně jako se jedná také o konzumaci kávy. Dále se musíte vyhnout příliš kořeněným a také příliš pálivým jídlům, která jsou taktéž špatná. Pozor si dejte ale i na sycené nápoje.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]