Tekuté hnojivo pro orchideje z věci, kterou běžně po vaření vylijete do dřezu. O tomto zázraku jste ještě neslyšeli

Pokud budete dnes k obědu loupat brambory, tak jejich slupky rozhodně nevyhazujte. Mohou se vám totiž hodit jako hnojivo.

Bramborové slupky jsou přirozeným zdrojem živin a minerálů pro rostliny. Díky hnojivu, které si z nich můžete připravit, vám začnou pokojové rostliny rychleji růst a také lépe kvetou. Mimochodem, toto hnojivo není vhodné pouze pro orchideje, můžete ho použít ke hnojení například fialek, kaktusů a dalších pokojových rostlin. A k tomu je to velmi levné, takže co víc si přát?

Příprava tohoto hnojiva

Potřebujete kůru ze 3-6 brambor a 1 litr vody. Brambory si tedy oloupejte a do hrnce nalijte vodu. Ten poté dejte na sporák a nechte vodu, aby se začala vařit. Do ní potom dejte slupky a vařte je asi 15 minut. Tento odvar nechte vychladnout a poté sceďte. No a máte hotovo. Jen těžko najdete něco jednoduššího a zároveň efektivnějšího. Tímto roztokem zalévejte své rostliny jednou za 15 dní.

Hnojivo v prášku

Pokud si chcete připravit tuto variantu, budete potřebovat suché bramborové slupky. Jestli je chcete vysušit, musíte ale dodržovat některá pravidla. Nejprve slupky velmi dobře omyjte studenou vodou. Poté je dobře vymačkejte a počkejte, až se z nich odpaří veškerá vlhkost. Poté slupky vysušte buď na vzduchu a nebo v troubě. Sušení v troubě trvá asi 3 hodiny, zatímco přirozené sušení až 12 dní.

Usušené slupky vložte do látkového sáčku, aby mohly dýchat a uložte je někam do spíže. Jestli jste sušili přirozeně, bude nejlepší je skladovat na nějakém chladném místě. No a pokud chcete získat hnojivo, jednoduše tyto slupky rozemelte pomocí mixéru. Získaný prášek můžete na půdu nasypat jednou za 4 týdny. Jeho trvanlivost ale bohužel není moc dlouhá.