Bytové doplňky, na které se zapomíná

Když lidé přemýšlejí, čím ozvláštní a zkrášlí svůj domov, jde zpravidla o obrazy, hodiny, polštářky, květiny či koberce. Vše zvoleno v souladu s celkovým interiérem, samozřejmě. Proč ale nezabrousit i do dalších kategorií? Je tolik možností, jak svůj interiér prakticky a krásně podtrhnout!

Nezbytnosti do kuchyně

Co se týče kuchyně, lidé se zaměřují na krásné zdobené talíře, kovové či dřevěné příbory. Málokoho však napadne pořídit zajímavou kuchyňskou rukavici, tzv. chňapku. Existuje mnoho designů, barev a všechny splní svůj účel – povzbudí interiér a budou k užitku při vaření či pečení. Druhým bodem jsou kuchyňské utěrky. I ty mohou být zajímavé, třeba sladěné právě s rukavicemi. Společně do trojice zvolte také kuchyňskou zástěru, jednu pro ženu, druhou pro muže.

Existuje mnoho dekorací, které doplní vaši kuchyni. Od ošatek na pečivo, přes síťky na potraviny, až po jídelní servisy. Naše rada zní: čeho je moc, toho je příliš. S doplňky není radno to přehánět. Mohly by se z nich stát kýče, které nikdo nechce používat a tak zůstanou ležet pod spoustou prachu někde na nejvyšších policích.

Zajímavé podsedákypodsedák

Mnozí mají polstrované židle u jídelního stolu, venku na terase jsou však obyčejné, dřevěné či kovové a ne příliš pohodlné židle, které však v kombinaci s polštářky vytvoří to nejlepší posezení. Buďte kreativní a zvolte podsedáky barevné či se zajímavým designem.

Ozdoba oken

Lidé upouštějí od záclon a vracejí se k závěsům. I ty mohou interiér doplnit. Existují závěsy různých barev a mají i různé potisky. Nemáte-li v úmyslu je zatahovat, můžete je na bocích oken svázat a vytvořit tak dojem, že jste na zámku, kde můžete takto zachycené závěsy vidět.

polštářPolštářky různých tvarů

Existují polštářky malé, velké, barevné, s potiskem… Proč ale nepořídit polštářek ve tvaru nějakého zvířátka? Takový doplněk by jistě potěšil každé dítko. Ve dne je to dekorace postele, v noci parťák, který nedovolí žádným nočním můrám, aby rušily spánek malého spáče.

Obrázky: www.laalmara.cz

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]