Chcete mít velké orchideje? Stačí vyzkoušet tento unikátní systém jejich zalévání a budou kvést jako o život

Orchideje jsou velmi krásné květiny, které musí milovat každý. Když kvetou, je to dokonalý pohled. Obdivovat je samozřejmě nemusíte jenom v botanických zahradách, nebo na různých výstavách. Můžete je mít i doma. Mnoho lidí má obavy z jejich pěstování, ale to je naprosto zbytečné. Stačí jenom využít systém unikátního zavlažování a budou kvést jako nikdy. Nevěříte? Vyzkoušejte a přesvědčte se sami.

Náročné jsou, ale i to lze vyřešit

Ano, orchideje jsou náročné rostliny a zkušení botanici a pěstitelé vám řeknou, že se jim musíte věnovat každý den. Skutečně to tak dělá každý, kdo je má třeba doma na okně? Rozhodně ne. Jsou totiž i jednodušší cesty jejich pěstování. Stačí pouze využít unikátní systém zavlažování, který zajistí, že pěstování bude podstatně jednodušší, než si myslíte. Orchideje budou krásné a čas na jejich péči bude minimální. A jak na to? Je to jednodušší, než si myslíte.

Děrovaný květináč je základ

Mnoho lidí dělá tu chybu, že pěstuje orchideje v květináči, který má pevné dno. Tedy v takovém, který není dole děrovaný. A to je velký problém. Voda se tak hromadí přímo v něm, kde může docházet jak k přemokření, tak i vzniku plísní. Je jasné, že takové rostlině se potom nemůže dařit už z principu.

Květináč dejte do nádoby s vodou

A nyní fáze dvě. Orchideje nezalévejte klasicky, ale dopřejte jim dostatek vláhy po celý den. A to tak, že je umístíte do jiné nádoby, ve které bude dostatek vody. K čemu to povede? Květina tak bude mít stále dostatečný přísun vody, kterou bude během dne potřebovat. Kořeny si tak nasaje tolik, kolik potřebuje. Dále nelze zapomínat na to, že díky této metodě nedochází k přemokření. Voda není přímo v květináči, ale je dole, až u jeho samotného dna. Tím se nemusíte bát toho, že byste rostlinu utopili.

Zalévat se nebojte

A co když budete chtít orchidej klasicky zalévat? Není to žádný problém. Můžete. Klidně do ní můžete nalít i několik decilitrů vody. Díky děrovanému květináči dojde k tomu, že proteče hlínou a zůstane opět v nádobě pod ní. Nemusíte se tak bát žádných problémů. Tak neváhejte a zkuste. Pokud nevíte jak na to, pomůže vám přiložené video.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]