Chlapec se probudil vedle propálené díry do matrace. Touto chybou riskuje pohromu spousta lidí

Fotografie: Kārlis Dambrāns / Creative Commons / Attribution 2.0

Rodina Hewkinových měla obrovské štěstí. Jen o vlásek unikla tragické smrti uhořením nebo udušením. Malý chlapec se probudil vedle propálené díry do matrace.

Callum Hewkin je 11letý chlapec, který může mluvit o obrovském štěstí. Jen o vlásek on i jeho rodina unikli před tragickou smrtí. Nyní rodiče chlapce varují všechny ostatní, kteří rádi používají elektroniku v posteli a nechávají ji zapojenou do elektřiny. Hasiči, kteří zasahovali u incidentu zdůraznili, že mohlo dojít ke katastrofě.

Tablet hořel vedle spícího chlapce

Když se Callum Hewkin jednoho rána probudil ve své posteli, zjistil, že má do matrace vypálenou díru. Vůbec netušil, co se mohlo stát, ale za krátkou chvíli měl jasno. Uvědomil si, že tablet, který si vzal večer do postele, hořel, zatímco spal. Jeho pokoj byl plný kouře, všude byly cítit spáleniny a Callum šokovaně zjistil, že vše probíhalo jen pár centimetrů od jeho hlavy.

Nyní jeho rodiče Amy a Stewart Hewkinovi varují před možnou katastrofou, která se může stát každému, kdo si rád bere elektronická zařízení do postele a přes noc je nechává zapojená na nabíječce, jak uvádí DailyMail. Zdůrazňují, že neměli ponětí, že jejich syn „propašoval“ tablet k sobě do pokoje. Zařízení bylo 4 roky staré, nicméně stále sloužilo dobře. Nikdo netušil, že by se mohlo přihodit nějaké neštěstí v podobě vzplanutého přístroje.

Nikdo si neuvědomuje rizika

Hasiči zasahující v domě Hewkinových upozornili, že si jen málokdo uvědomuje rizika, která představují zařízení zapojená přes noc do elektrické sítě. Mnoho lidí si nechává mobilní telefon pod polštářem připojený k nabíječce, aby jej ráno měli připravený na celý den. To je ovšem nesmírně riskantní. „Přímo u Callumovy hlavy byla obrovská spálenina a místnost byla plná bílého kouře. Cítíme, že unikl smrti jen o vlásek,“ uvedla pro Mirror maminka chlapce.

Žena doma skladovala použité baterie. Ukázalo se, že to byla největší chyba v jejím životě

Na SvětěKreativity jsme již několikrát upozorňovali na rizika elektronických zařízení zapojených k nabíječkám, především přes nos. Hasiči často zasahují u incidentů, kdy příčinou požáru byl právě mobilní telefon, tablet nebo notebook připojený k nabíječce a napájený přes noc. Nyní opět varují před možnou pohromou.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]