„Nečekaný“ hrdina: 13letý chlapec pomocí praku vysvobodil svou sestru ze spárů únosce

les poblíž domu
Fotografie: Unsplash

13letý teenager prokázal velkou odvahu a zachránil svou 8letou sestru před spáry únosce. Stačil mu k tomu pouhopouhý prak a špetka zkušeností se střelbou.

Dvě děti byly na zahradě domu v Alpeně v Michiganu, když se na dívku náhle vrhl muž, který vyšel z nedalekého lesa. Únosce malé dívce jednou rukou okamžitě zakryl ústa a pokusil se ji odtáhnout s sebou do křoví. Naštěstí byl její bratr poblíž a celou záležitost viděl. Ani na chvíli nezaváhal a běžel zasáhnout, aby zachránil svoji maličkou sestru.

Neváhal a sestru běžel ihned zachránit

Statečný mladík popadl svůj prak a vrhl se do akce. Sebral kameny ze země a přesně je vystřílel na útočníka. Ten byl zasažen několikrát do obličeje a pociťovaná bolest byla dostatečná k tomu, aby ztratil kontrolu, a dítěti se tak podařilo vyprostit z jeho sevření. Útočník sice natahoval ruku, aby se dívky opět zmocnil, ale chlapec měl naštěstí tak silný bojový arsenál, že únosce neměl šanci.

Mladého únosce doslova zesměšnil

Mladý hrdina dál mířil na muže a opakovaně ho trefoval, dokud se nevzdal svých úmyslů. Nakonec bylo jen zpovzdálí vidět, jak prchá zpět do lesa. Rychlost mladíkovy reakce tedy zachránila život jeho sestře. Navíc díky podrobnému popisu, který dvojice poskytla policii, byl únosce postaven před soud. Ukázalo se, že se jedná o nezletilého chlapce.

Jeho příběh obklopil sociální sítě

Viníkem byl 17letý chlapec a jeho totožnost odhalily právě rány způsobené střelami z praku třináctiletého mladíka. Příběh tohoto chlapce byl samozřejmě pokryt jak místními zprávami, tak sociálními sítěmi, a tak byl tento mladý muž brzy oslavován jako skutečný hrdina. A stejně tak ho bere i jeho malá sestra, která ho nyní vidí v úplně jiném světle.

Zdroj: Virali

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]