Dcera odjela se svou matkou na víkend a už se nevrátila. Odhodlaný otec se nevzdal a po 12 letech hledání nastal zlom

Fotografie: Depositphotos

Strávil více než deset let hledáním své pohřešované dcery. Když jí byly čtyři roky, unesla ji matka a po dvanácti letech ji našli v jednom mexickém městě.

Po rozchodu se svou manželkou Darou Marií Llorenso získal Greg Allen do své plné péče jejich malou dceru Sabrinu. Sabrině Allen zbýval měsíc do dovršení pěti let a návštěva u její matky, která ji neměla v péči, měla podle soudní dohody trvat pouze jeden víkend v dubnu 2002. Z víkendového pobytu se už dcera ale domů nevrátila. Téměř deset dní po jejím zmizení vyšetřovatelé zjistili, že spolu s Darou opustila Spojené státy a vytvořila si novou identitu.

Měnily svůj vzhled

Podle LA Times se úřady několikrát přiblížily k dopadení obou uprchlíků. Daře a její dceři se však vždy podařilo uniknout. Původně blonďatá holčička byla nalezena s hnědými vlasy a podle zdrojů si dokonce změnila jméno. V prohlášení o vyšetřování bylo také uvedeno, že matka byla téměř 15 dní sledována poté, co ji identifikoval anonym. Detektiv J. J. Schmidt, který se na případu podílel, uvedl, že Dara a Sabrina během pobytu v Mexiku často měnily svůj vzhled.

Otec, který se nezastaví před ničím

Podle téhož zdroje se Greg Allen vydal do země, aby Sabrinu našel. „Odjel do Mexika, aby tam strávil nějaký čas, poznal tamní kulturu a jazyk,“ řekl. Otec dokonce založil pro svou dceru webovou stránku „Najděte Sabrinu“, kde za informace nabídl odměnu 20 000 dolarů.

Najal si soukromého detektiva a zahájil kampaň za nalezení ztraceného dítěte. Jeho energie a snaha však nebyly vždy dobře přijaty, někteří ho dokonce kritizovali za to, že nevidí nic špatného na tom, když je jeho dcera se svou matkou. Grega lidé odsuzovali a obviňovali, že překročil hranice. V rozhovoru také dodal, že než dceru v době únosu odvezl k její matce, mu řekla, aby na ni nikdy nezapomněl.

Nalezena po 12 letech vyšetřování

Až po více než deseti letech od jejího zmizení ji úřady konečně našly. Při repatriaci se zdálo, že je v dobrém zdravotním stavu, ale musela být ošetřena ve zdravotnickém zařízení. Dívka, která je nyní teenagerem, se skutečně potýká se silnými emocemi. „Je to asi velmi zmatené a nedá se zjistit, co jí kdo za posledních 12 let řekl,” prozradil J. J. Schmidt.

Její otec prozradil, že je na tom špatně: „Sabrina byla 12 let předmětem intenzivní kampaně, která mě nenáviděla. V současné době se jí věnuje terapeut, který se specializuje na tento typ případů.” Pokud jde o dívčinu matku Daru Marii Llorenso, tato žena byla zatčena a vydána do USA. Podle prohlášení Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) byla obviněna z únosu s přitěžujícími okolnostmi.

Zdroj: Daily Mail