Jedenáctiletý chlapec z chudé rodiny našel peněženku plnou peněz. Naskytla se mu příležitost, kterou využil

Fotografie: Depositphotos

Existují lidé, kteří vždy udělají to, co je správné, a to bez ohledu na to, jak špatná je například jejich finanční situace.

Zkuste si představit to, že byste našli peněženku plnou peněz, které zrovna opravdu potřebujete. Co byste udělali? Nechali byste si peněženku i s obsahem, nebo byste se zachovali správně a vrátili peníze majiteli? Jednomu malému chlapci se toto opravdu stalo a on se zachoval tak, jak by se nezachoval ani kdejaký dospělý.

Chlapec se zachoval jako hrdina

Jedenáctiletý Vince Hietpas je chlapec, který jednoho dne našel peněženku plnou peněz. Procházel se zrovna se svým otcem, když v tom na zemi uviděl peněženku, kterou samozřejmě zvedl, aby se podíval, čí je. Jakmile ji ale otevřel, nevěřil vlastním očím. Bylo v ní totiž velké množství peněz. Skoro každý člověk by peníze ihned vzal, ale tento chlapec se zachoval jako opravdový hrdina.

Navštívili majitele peněženky

Otec a syn z Green Bay ve Wisconsinu zkontrolovali peněženku a uvnitř našli řidičský průkaz, na němž byla i adresa. Rozhodli se, že majitele řidičského průkazu a peněženky navštíví a peněženku mu vrátí. Rozhodně ale nečekali, že se jim majitel odvděčí tak, jak se odvděčil. Peněženka patřila sedmnáctiletému chlapci, který ale zrovna v tu chvíli u sebe neměl více než pár korun, které ale chlapci dal za nález.

Fotografie: Pexels

Jedenáctiletý chlapec pocházel z chudé rodiny

Když se však matka sedmnáctiletého chlapce dozvěděla, jaký dobrý skutek Vince udělal, rozhodla se, že toho pro něj udělá ještě víc. Na Facebooku napsala vzkaz, ve kterém chlapci poděkovala, a zároveň se zeptala, jestli někdo nezná jeho rodinu. Naštěstí se lidem povedlo rodinu najít a matka byla šokovaná, když se dozvěděla, že jsou velice chudí.

Vinceův táta se nakazil nemocí covid-19 a během rekonvalescence nemohl kvůli problémům s dýcháním nosit respirátor, tudíž nemohl pracovat. Matka chlapce se rozhodla, že založí kampaň, aby pomohla získat tolik potřebné finanční prostředky pro Lorenza a jeho rodinu. Chtěla udělat všechno pro to, aby chlapcově rodině pomohla.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]