Dávejte si pozor na věci, které sdílíte se svojí rodinou či přáteli. Některé byste rozhodně půjčovat neměli

Fotografie: Freepik

Děti učíme, že dělit se je hezké. Pravdou ale je, že toto pravidlo neplatí pro všechno. Existují věci, které bychom rozhodně neměli půjčovat ani nejlepšímu příteli.

Říká se, že manželku a kapesník jsou dvě věci, které se rozhodně nepůjčují. My jsme tento seznam rozšířili o další věci. Rozhodně byste je neměli půjčovat, pokud si nechcete zadělat na problém. Jistě, pomáhat je pěkné, ale pokud z toho v budoucnu může být pohroma, pak je lepší se tomu vyhnout. A jaké obyčejně neobyčejné věci byste půjčovat rozhodně neměli?

Fotografie: Freepik

Talíře

Pokud vás někdo požádá o to, abyste mu půjčili talíře, vyplatí se od toho upustit. Existuje ale rčení, které praví, že položky v kuchyni udržují energii domu. Pokud půjčíte talíře, odevzdáte do této domácnosti také své štěstí. Ve vašem domě mohou naproti tomu začít vznikat konflikty.

Sůl

Půjčit si sůl v rámci jednoho stolování je běžné. Avšak půjčit někomu sůl se může negativně projevit na tom, kdo dává. Abyste se vyhnuli těmto nepříjemným záležitostem, měli byste sůl předat jiným způsobem, než rukou. Například na podnose.

Fotografie: Freepik

Obnošené oblečení

Oblečení, které nosíte, absorbuje vaši energii. Pokud se stane, že oblečení někomu půjčíte a platí to i o obuvi, můžete na něj přenést svou pozitivní energii. A to, i když danou věc půjčíte jen na okamžik. Pokud se chcete o své oblečení podělit, aniž byste přišli k úhoně, postačí, když oblečení druhému rovnou darujete. Když se oblečení dobrovolně a natrvalo vzdáte, ukončíte energetické propojení s ním.

Šperky

Kovy a drahokamy mají podle esoteriků zajímavou vlastnost. Dokážou do sebe natáhnout informace o majiteli. Pokud je tedy půjčíte, přenášíte na další osobu i své starosti.

Poslední kousek chleba

Nerozdělit se s hladovým o jídlo? Co bychom to byli za člověka! Avšak jeden poslední kousíček si přece jen nechte doma. Díky tomu zůstane vaše štěstí pěkně pod vaší střechou.

Fotografie: Freepik

Peníze

Nepůjčujte peníze před koncem roku nebo během svých narozenin. Doporučuje se půjčovat jedině tehdy, když sotva odezněl úplněk. Anebo pro jistotu vůbec. Strach o peníze totiž může pokazit celý vztah, který s osobou máte.

Mýdlo

Mýdlo je součástí naší osobní hygieny. Takto byste mohli kromě mýdla předat druhému i své případné choroby – nebo také on vám, až vám mýdlo vrátí. Důvod, proč to nedělat, je tak čistě zdravotní.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]