Dekorace pro dům i zahrádku

S příchodem jara přichází i zdobení našich domovů a také zahrádky. K jaru neodmyslitelně patří větvičky, kytky a jiná přírodní dekorace. Jednak působí útulně a pak dodává potřebnou energii. V dnešním článku vám přináším tip na dekoraci, která se hodí jak do bytu, tak na zahrádku, balkón či terasu. Potřebovat budete lepidlo, které je vhodné pro řemesla. Lepit budeme totiž kameny, ze kterých vznikne mini skalka nebo květináč. Představím vám hned dva způsoby a možnosti, jak postupovat. Kameny se mohou použít i v kombinaci střepů barevného skla, úlomky kachliček a další.

Pomůcky potřebné k tvorbě

  • Lepidlo či hmota na lepení a spárování kamenů
  • Dostatečné množství kamenů
  • Plastový nebo hliněný květináč

Postup práce

Nachystáme si kameny a rozdělíme i podle jejich zbarvení, pokud nejsou jednobarevné. Barevné kameny nám umožňují tvořit ornamenty, ale klidně je můžeme lepit jen tak, jak nás napadne. První způsob, který vám představím je lepení kamenů přímo na květináč. Na kámen naneseme ze spodní strany lepidlo a přilepíme jej na květináč. Kameny používáme spíše lehčí a drobnější. Velmi hezky vypadá i kombinace kamenů a mušlí či střepů. To už však záleží čistě na vás, zda se rozhodnete pouze pro kameny nebo kombinaci jiných, ale i umělých materiálů. Pro tuto variantu je vhodné zvolit postup lepení přímo na květináč.

Druhý způsob zhotovení kamenného květináče je, že plastový či hliněný květináč použijete pouze, jako šablonu. Kameny pokládáte kolem květináče a lepíte k sobě pouze jednotlivé kameny. Druhou, třetí a čtvrtou řadu lepíte vždy více na okraj a tím se prostor rozšiřuje, přesně podle tvaru květináče. Můžete však jako šablonu použít i jiný – rovný tvar a vzniklý truhlík použít nejen pro okrasné kytky, ale i bylinky.

Fantazii se meze nekladou

Vyrobte si květináč imitující hrníček a podšálek. Na květináč nalepte kameny ve tvaru ouška, jako mají hrníčky a umístěte tento květináč na kameny uskládané do kruhu. Takto bude váš výrobek imitovat hrníček i s talířkem. Určitě vás napadne další množství úžasných nápadů. Jediné, co potřebujete je skutečně kvalitní lepidlo, vhodné pro venkovní použití a kameny. V menší velikosti s malými kamínky jsou kamenné dekorace vhodné i do interiéru.

Fotografie publikována se svolením Feelart Photography/FreeDigitalPhotos.net