Demoliční četa našla při bourání domu téměř 110 let starou časovou schránku. Byla zabudovaná ve stropě

Fotografie: Daderot / Creative Commons Zero / Public Domain Dedication

Nečekaný objev se povedl skupině dělníků, kteří prováděli rekonstrukci starého domu. Když se pustili do stropu v koupelně, objevili řadu nečekaných objektů.

Mnoho domů, které byly postaveny v minulém století, stále ukrývá různé místnosti, zabudované předměty či například trezory plné peněz, jež tam schovali jejich bývalí majitelé. Podobný případ se stal také při nedávných přestavbách ve stavení v americkém Michiganu, když odborníci prováděli řez stropu. Z ničeho nic si všimli několika zvláštních předmětů, které tam dle webu Upi ležely jen tak poházené a přes sto let se jich vůbec nikdo nedotkl.

Schovaná časová schránka se zajímavými věcmi

K velmi zajímavému objevu došlo při nedávné rekonstrukci michiganského domu, kdy odborná četa prováděla řez ve stropě obydlí. Majitel věděl, že se jedná o velmi starý dům, ale rozhodně nečekal, že se během oprav podaří objevit přes sto let starou časovou schránku se zajímavými předměty. K tomu došlo v momentě, kdy se dělníci vrhli do řezání stropu, což museli učinit poté, co majiteli selhal ohřívač a oni začali hledat řešení.

Ve chvíli, kdy se museli prořezat stropem koupelny, našli při pracích malou zabudovanou skrýš s věcmi, které tam jen tak ležely a čekaly na své první objevení. K tomu však došlo až po více než sto letech, a to právě demoliční četou. „V podstatě když řezali naši muži do stropu nad koupelnou, našli skrytý prostor. Věci tam nebyly nijak uspořádané, jen tak se válely okolo. Nacházely se však mezi nimi zajímavé předměty, včetně ručně psaného lístku s kresbou,“ citoval deník Upi vedoucího demoliční čety, který schránku našel.

Muž koupil v aukci tajný kontejner. Uvnitř našel něco, co překonalo jeho nejdivočejší sny

Čekala na objevení skoro 110 let

Dále se mezi 12 předměty nalezenými uvnitř stropu nacházel také malý bicí nástroj, mramor, pár kousků domina, obrázek Ježíše, výstřižky z novin z roku 1915 a malinká litinová pánev. „Věděl jsem, že toto místo bylo postaveno v roce 1910, a na výstřižku z novin stál rok 1915. To znamená, že tam ty předměty ležely přes sto let. Je úžasné, že se někdo něco takového v minulosti rozhodl udělat,“ pokračoval vedoucí demoliční čety. Níže se můžete podívat záběry z časové schránky, které sdílel youtubový kanál 13 ON YOUR SIDE.

Časové schránky jsou obecně skvělý způsob, jak uchovat střípky minulosti pro budoucí generace. Na světě je jich již několik a stále přibývají. Vytvořit si ji můžete klidně i vy, třeba s ní uděláte za sto let také někomu radost, jako právě této demoliční četě.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*