Všechny dívky na plesu odmítly chlapce s Downovým syndromem. Jedna z jeho spolužaček však rázně zakročila

Fotografie: Pexels

Mezi lidmi se ještě najdou takoví, kteří odsuzují nebo přehlížejí jedince s nějakým postižením. Ti se, převážně v zahraničních školách, stávají obětí šikany nebo posměchu.

Daniel Rivas patřil mezi ně. 17 letý teenager sice navštěvoval střední školu jako ostatní děti, nedalo se ale přehlédnout, že již od narození trpěl Downovým syndromem. To byl důvod, proč nebyl v kolektivu ostatních dětí tolik oblíbený. Tato skutečnost jej ale netrápila tolik jako fakt, že před závěrečným středoškolským plesem nemohl najít dívku, která by s ním na danou slavnost šla. Byl totiž několikrát za sebou odmítnut.

Jedna z dívek se rozhodla, že nepůjde s davem

Celá situace se velmi rychle šířila po škole a dostala se tak i k žákyni 10. třídy, Kylie Froniusové. Ta se rozhodla, že nebude jako ostatní děvčata a Daniela naopak překvapí. Oblékla si tedy slavnostní šaty a vydala se k domu mladého chlapce, aby mu řekla, že pokud bude mít zájem, na ples jej ráda doprovodí. Toto gesto dojalo nejen Daniela, ale i jeho maminku, která celou situaci sledovala za okny.

Downův syndrom v dnešní době patří mezi nejznámější a nejtypičtější syndromy, které způsobuje chromozomální aberace. Jedná se o to, že chromozom 21 se místo obvyklého počtu 2 kusů objevuje v počtu 3. Následkem toho je jedinec s tímto onemocněním pomalejší ve vývoji, trpí mentální retardací a také vadami srdce. To, co si s sebou ale onemocnění nese, je typický vzhled postiženého jedince.

Má Downův syndrom a po narození byla opuštěna. Adoptoval ji homosexuál Lukáš a takhle žijí dnes

Záleží ale jen na úhlu pohledu

I přesto, že jedince trpící Downovým syndromem na první pohled vypadají odlišně, nejedná se o postižení. To, jak daného člověka vnímáme, záleží totiž jen a jen na nás. A Kylie se rozhodla dívat raději srdcem než očima. Rozhodla se pro Daniela uspořádat nezapomenutelný den a dát mu alespoň na malou chvíli pocit, že není odlišný než jeho ostatní vrstevníci. Její rozhodnutí nezůstalo bez povšimnutí.

Celý příběh se během chvíle stal natolik populární, že televizní stanice Fox 5´s se rozhodla k jejich večeru přispět. Na jejich taneční večírek je totiž odvezl luxusní vůz Rolls Royce, který společnost objednala a zaplatila. V nedalekém bistru je také čekala velmi luxusní večeře a při vstupu na školní pozemek byl kvůli nim rozprostřen červený koberec. Všechny přítomné dívky najednou litovaly, že se k Danielovi zachovaly tak, jak se zachovaly.

Zdroj: Upworthy

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]