Domácí hnojivo, které zbožňují všechny pokojové rostliny. Stačí trocha a porostou jako nikdy předtím

Fotografie: Freepik

Není snad člověka, který by doma nepěstoval alespoň jednu živou květinu. Některé však vyžadují zvýšenou péči a doplnění hnojiva ve vegetačním období. K tomuto účelu nemusíte kupovat předražené produkty v zahradnictví. Vyzkoušejte hnojící směsi z domácích zdrojů. Mají skvělý efekt.

Jaká domácí hnojiva je možné použít na pokojové rostliny?

K výživě své pokojové zeleně použijte tyto směsi:

Bramborový výluh

K jeho výrobě budete potřebovat litr čisté vody a slupky z asi tří až pěti brambor. Ty v tekutině několik minut povařte, pak přeceďte a po vychladnutí roztokem rostliny zalévejte zhruba jednou za 15 dní. Výluh poté skladujte v lednici po dobu maximálně dvaceti dní.

Fotografie: Freepik

Lák z nakládaných okurek

Někteří z vás možná již slyšeli o tom, že k hnojení pokojových květin se hodí i nálev z kyselých okurek naředěný s vodou. Roztok však používejte jen na rostliny, kterým prospívá kyselejší půda.

Banánová voda

Zejména na orchideje je pak skvělé hnojivo připravené z banánových slupek. Ty pokrájejte na menší kousky a nechte louhovat ve vodě (v chladném prostředí) po dobu minimálně dvou dní. Po zředění použijte dle potřeby.

Fotografie: Pixabay

Odvar z rýže

Je také velice blahodárným domácím produktem pro pokojové rostliny. Dodá jim mnoho minerálů a živin. Přírodní hnojivo jednoduše připravíte tak, že si uvaříte rýži a pak vodu jen slijete do sklenice a necháte zchladnout.

Jaké triky rovněž pomohou k lepšímu růstu pokojových rostlin?

Použít k hnojení pokojových rostlin nemusíte pouze roztoky, ale také pevná domácí hnojiva, jako je třeba sedlina z kávy. Po jejím důkladném vysušení ji vsypte přímo do květináče k příslušné rostlině.

Fotografie: Pixabay

Obdobným způsobem budou hodit i louhované čajové lístky. Zkusit ovšem můžete i klasiku v podobě kvasnicové směsi. Tu připravíte z asi deseti gramů droždí, litru teplejší vody a lžíce cukru. V poměru 1:5 pak vše nařeďte čistou vodou (ideálně dešťovou) a aplikujte na zeleň v bytě. Stejně jako banánové slupky jsou pak použitelné i ty jablečné. Jednoduše uděláte výluh a zalijete umdlévající rostlinky. Po této domácí hnojící kúře budou prospívat jedna báseň.

Co se týká obecné péče, dodržujte vždy potřeby konkrétní květiny. Jedině tak docílíte krásných květů, pestře zbarvených zelených lístků a dobrého vzhledu. Každá zeleň potřebuje obecně světlo, přijatelnou okolní teplotu a vláhu.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]