Domácí léčivá směs, která pomáhá s regulací vysokého krevního tlaku. Suroviny na přípravu má každý doma

Lidové léčitelství bývalo v dávných dobách velmi populární. S příchodem moderní farmakologie však nebylo zcela upozaděno. Stále více lidí se k němu navrací. Cílí totiž na ryze přírodní produkty, které nijak nezatěžují lidský organismus. Nyní vám představíme směs na regulaci krevního tlaku.

Jaké ingredience budete potřebovat na přípravu směsi?

Než se pustíte do práce, obstarejte si tyto suroviny:

  • 4 bio citrony se slupkou
  • 4 palice česneku
  • 2 lžíce strouhaného a loupaného zázvoru
  • 2 sklenice vody

Jak postupovat při přípravě směsi na regulaci krevního tlaku?

Bio citrony nejprve důkladně opláchněte vodou a pak nakrájejte na menší kousky. Ty vložte do mísy spolu s loupanými stroužky česneku a strouhaným zázvorem. Nyní si vezměte k ruce tyčový mixér a rozmělněte suroviny najemno.

Fotografie: Pixabay

Použít lze i kuchyňského robota. Směs následně přelijte do hrnce a povařte s vodou zhruba pět minut. Nakonec roztok nechte vychladnout, přelijte do uzavíratelné sklenice a uchovávejte v lednici.

Jak směs konzumovat?

Popíjet byste měli roztok vždy ráno nalačno v množství jedné sklenice. Doba pitné kúry se odhaduje na cca tři týdny. Nápoj je možné dochutit dle libosti i přírodním medem.

Tato metoda nejen že zreguluje krevní tlak, ale také má skvělé účinky na cévy a imunitní systém. V chladném období je tedy optimální si směs nasadit.

Léčivé složení přírodní směsi

Hlavní složkou, která dokáže stabilizovat tlak a očistit cévy, je česnek. Kromě jiného je považovaný za přírodní antibiotikum, které se doporučuje konzumovat i při angínách či respiračních nemocech. Citrony vám zase dodají notnou dávku vitamínu C, který je důležitý pro správnou obranyschopnost.

Fotografie: Pixabay

Zázvor dokáže skvěle zklidnit zažívání, podpoří metabolismus a je silným antioxidantem s protizánětlivým účinkem. Když se pak spojí všechny tyto blahodárné suroviny, vznikne dokonalý přírodní lék, který jen tak něco nepředčí.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]