Domácí sušenky Oreo: Lepší než originál. Měkké a krémové, naprosto vynikající. Recept krok za krokem s obrázky

domácí sušenky

Lidé jsou zvyklí, že některé věci si jednoduše koupí v obchodě. Pokud ale vyzkouší domácí recepty, například tyto Oreo sušenky, budou si je vychvalovat.

Pokud milujete sladké pochutiny, sušenky, dezerty a jakékoliv jídlo, které obsahuje cukr, určitě už jste slyšeli i o sušenkách Oreo. Jestliže jste si je zamilovali pro jejich chuť, a právě byste si je rádi dali, ale nemáte cestu do obchodu, můžete si je doma vyrobit. Jednoduše postupujte podle tohoto receptu a uvidíte, že výsledek je mnohem lepší, než když byste jeli do obchodu a tyto sušenky si koupili.

Suroviny, které budete potřebovat

Na to, abyste si doma mohli vytvořit Oreo sušenky, budete potřebovat tyto suroviny:

  • 1 žloutek
  • 1 / 2 lžičky prášku do pečiva
  • 1 špetka soli
  • 25 g kakaový prášek
  • 50 g moučkový cukr
  • 75 g měkké máslo
  • 100 g mouka

Krém:

  • vanilkový cukr
  • 80 g měkké máslo
  • 80 g moučkový cukr

Pusťte se do přípravy Oreo sušenek

V prvním kroce je dobré si připravit těsto, které je potřeba následně upéct. Vezměte si tedy větší misku a do ní dejte měkké máslo a moučkový cukr. Tyto dvě suroviny důkladně promíchejte stěrkou, osolte, a ještě je pár minut míchejte, abyste vmíchali hezky i sůl. Poté přidejte vejce, prosátou mouku a kakao.

těsto na sušenky oreo

Zpracujte těsto a dejte jej vychladit

Protože se vám může těsto špatně míchat kuchyňskou stěrkou nebo metličkou, můžete využít i elektronické domácí pomocníky. Jestliže se vám tedy nebude chtít míchat těsto ručně, využijte mixér, aby se těsto hezky promíchalo. Poté vezměte těsto do rukou, vytvarujte z něj kouli a tu zabalte do potravinářské fólie. Nakonec takto těsto umístěte do lednice alespoň na 20 minut.

těsto koule

Pracujte dále s těstem

Jakmile uplyne 20 minut, můžete těsto vyndat z lednice a poté jej rozdělit na 2 části. První díl si položte na desku nebo pracovní plochu a nezapomeňte ji předtím posypat moukou. Následně tento díl těsta vyválejte tak, aby mělo tloušťku asi 3 mm a vezměte si k ruce vykrajovátko nebo skleničku / hrníček, díky kterým budete z těsta vykrajovat kolečka.

vykrajování koleček

Je na čase dát kolečka péct do trouby

Až budete mít všechna kolečka vykrájená, přesuňte je na plech vyložený pečícím papírem. Díky pečícímu papíru se nepřichytí k plechu a půjdou po dopečení hezky sundat z plechu. Troubu si předehřejte na 180 °C a kolečka dejte péct asi na 7 nebo 10 minut. Průběžně je ale sledujte, aby se nespálila.

kolečka na plechu

Příprava krému do Oreo sušenek

Jakmile budete mít kolečka dopečená, vyndejte je z trouby a nechte jim čas, aby mohla vychladnout. Mezitím si připravte krém, s nímž budete nakonec Oreo sušenky plnit. Do mísy si tedy dejte měkké máslo a ručním mixérem jej rozmíchejte do pěny. Poté přidejte vanilkový cukr, moučkový cukr a znovu promíchejte. Nakonec směs dejte do cukrářského sáčku a začněte plnit.

plnění koleček krémem

Plnění koleček krémem

Vždy si vezměte jedno kolečko a na něj udělejte z krému kuličku. Díky tomu, že používáte cukrářský sáček, vám práce půjde celkem rychle. Každé naplněné kolečko vždy přikryjte druhým kolečkem, a tak vytvoříte sušenky. Nakonec je dejte vychladit do lednice a po několika hodinách můžete konzumovat.