Není nic nepříjemnějšího, než se vrátit do domu, kde jsou cítit odpady. Jedná se o velmi nepříjemný a pronikavý zápach, který dokáže během chvíle nejen zkazit celý den, ale také pohoršit naši návštěvu.
Zápach, který se line z odpadu, není nikomu příjemný. Bohužel, čas od času se s tímto problémem musíme poprat v každé domácnosti. Odpadní trubky mají tendenci se ucpávat a tak se snadno stane, že se v nich nahromadí nepořádek, který způsobuje zápach. Ve většině případů se tedy rozhodneme v nejbližším obchodě zakoupit chemický přípravek, který si s tímto problémem poradí.
Jde to i přírodní cestou
V poslední době se ale více a více domácností snaží o to, minimalizovat používání těchto chemikálií. Je to hlavně z toho důvodu, že mají negativní dopad nejen na životní prostředí, ale také na živočichy. I se zapáchajícím odpadem si dokážeme snadno poradit pomocí doma vyrobeného prostředku, nejsou k tomu zapotřebí žádné speciální suroviny.
Naopak, to, co budeme na přípravu domácího prostředku na odpady potřebovat, najdeme v každé kuchyni. Na jeho výrobu nám postačí jedlá soda a citrónová šťáva. Tyto dvě ingredience ve společné kombinaci vytvoří silný prostředek, který si s ucpaným odpadem poradí během chvilky. Jednoduše stačí je v poměru 1:1 smíchat a vytvořit si tak silný a účinný roztok.
Příprava není nijak složitá, hotovo je za několik minut
Na přípravu nám postačí hrnec, do kterého umístíme půl hrnku citronové šťávy. Jakmile nám začne na plotně vřít, pomalu do ní budeme přidávat jedlou sodu a to za stálého míchání. Jedlou sodu použijeme ve stejném poměru, tedy také půl hrnku. Ve chvíli, kdy se soda v citronu rozpustí, přelijeme tento roztok do dřezu a necháme minimálně 10 minut působit.
Domácí čisticí směs s jedlou sodou a citronem v hlavních rolích si poradí téměř s každým povrchem
Po uplynutí 10 minut zbytky, které ve dřezu zůstaly, jednoduše opláchneme teplou vodou. Tím se vyčistí i samotné potrubí, pokud chceme dosáhnout opravdu silného účinku, můžeme použít vroucí vodu z rychlovarné konvice. Tento postup je ideální používat preventivně, nejen ve chvíli, kdy jsou naše odpady již ucpaná. Ideální frekvence je jednou týdně.
Zdroj: Planeta PL
Napište komentář