Dort z toaletního papíru – dárek, který rozhodně překvapí!

Narozeniny, svátky, výročí a to všechno neustále dokola. Vymýšlení nových dárků nás mnohdy stojí spoustu času. Pokud vám dotyčný nesdělí, co by si přál, zůstává celá volba na vás. Nastává tak maraton horečného přemýšlení a následného zavrhování jednotlivých nápadů, protože se nám nezdají dost dobré či originální.

Pokud i vy stojíte před nerozhodnou volbou, co pořídit svému příteli, kamarádovi či blízké osobě, nechte se inspirovat dnešním článkem. Ovšem ještě než dárek vyvolenému předáte, ujistěte se, že se ho volba vašeho překvapení nedotkne. Jedná se totiž o „funny gift“ a ne každý by to musel pochopit…

Klasickým dortům odzvonilo

Dát oslavenci dort je klasika, kterou známe všichni. Ovšem takový pečený dort stojí hodně úsilí a navíc je k tomu zapotřebí i trochu toho cukrářského umu. Ne každý je mistr pekař. Pokud navíc chcete být originální a oslavence překvapit a zároveň i pobavit, nemusíte trávit hodiny v kuchyni před troubou s rukama od mouky. Na tento dort totiž nemusíte umět péct!

Vyrobte si ho doma

Na výrobu dortu z toaletního papíru nemusíte být mistři v pečení. Stačí jen pár základních potřeb, maličká špetka zručnosti a zajímavý nápad. Pokud zrovna nepřekypujete fantazií, můžete si na internetu najít nepřeberné množství obrázků, podle kterých svou výrobu můžete později řídit.

Potřebujete:

  • toaletní papír (22 ruliček)
  • karton
  • nůžky
  • krepový papír
  • stuhy a provázky
  • ozdoby dle vlastního uvážení

Dort z toaletního papíru

Postup:

  1. Z kartonu si vystřihněte podklad pro dort. Záleží jen na vás, zda zvolíte kulatý či hranatý tvar podložky. Následně ho obalte krepovým papírem. Barva papíru opět záleží na vás, nejlépe ale zvolte takovou, která se bude objevovat i na dortu. Krepový papír k podložce přilepte nebo ho připevněte sešívačkou.
  2. Na připravený základ – tj. podložku, naskládejte papírové ruličky tak, aby vytvořily 3 patra.
  3. Začněte dort zdobit. V tomto případě se fantazii meze nekladou. Můžete dort ozdobit dle vašich představ, nebo použít předlohu. Použijte stužky, provázky, korálky, mašličky, chlupaté drátky, bambulky, polystyrenové doplňky a další.
  4. Každé patro je dobré svázat stuhou nebo provázkem. Celý dort se tak zpevní a předejdete nepříjemné situaci, kdy by se vám celý dort sesypal. Vyhněte se ale spojování lepidlem, aby se toaletní papír dal později použít.

Dort z toaletního papíru

Dort z toaletního papíru jistě dokáže překvapit, zaujmout a mnohdy i vyrazit dech. Nebojte se být kreativní, originální a zkrátka jiní co se dárků týče! Nemusíte se omezovat na klasické pečené dorty či jiné dárky. Zapojte fantazii a „upečte“ oslavenci dort z toaletního papíru.

Úspěch zaručen!

Obrázky: mommysbabycakes.com, origami-resource-center.com, craftbits.com

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]