Extra účinný přírodní sirup proti kašli a dalším respiračním problémům. Jednoduchá příprava s požadovaným výsledkem

Fotografie: Freepik

Všichni to neustále slýcháme. Obsah našeho jídelníčku má obrovský dopad na zdraví našeho těla. Naši předkové to věděli již dávno a upozorňuje na to i moderní věda. Domácí lék vám může pomoci i od kašle.

Již naše babičky a jejich maminky velice dobře věděly, že obsah našich talířů má významný dopad na naše zdraví a organismus. Důvod je jednoduchý, a proto byste neměli podceňovat domácí lék, který vám může snadno a rychle zbavit nepříjemného kašle a hlenů. Se správnými živinami totiž může naše tělo účinněji bojovat proti určitým onemocněním. Objevte recept na domácí sirup, který kromě toho, že je lahodný, vám také umožní se rychleji vyléčit z nachlazení a chřipky.

Kašel, podrážděné hrdlo, sputum a hleny. To je řada příznaků, bez kterých bychom se mohli v životě dobře obejít. Není však neobvyklé, že trpíte nachlazením nebo těžkou chřipkou. Naštěstí jsou k dispozici spojence ve zdraví, kteří nám pomohou tyto nepříjemné projevy zmírnit. A nebudete muset přitom zaplatit velké peníze za chemické léky, ani běžet do lékárny. Ale pozor, nedoporučuje se osobám s vředy nebo pálením žáhy. Stejně tak byste ho neměli dávat hodně malým dětem mladším 1 roku.

Fotografie: Freepik

Zdravá strava znamená zdravé tělo

Stále to všichni opakují, ale rozmanitá strava je pro zdravé tělo klíčová. Domníváme se, že konzumace ovoce a zeleniny všech barev je tím nejlepším způsobem, jak toho dosáhnout. Různé studie navíc potvrzují, že pravidelná konzumace ovoce a zeleniny může zabránit velkému počtu nemocí! To z nich dělá obrovské pomocníky, které byste neměli zanedbávat, zvláště když vaše tělo podléhá určitým nepříjemným příznakům. Mezi nimi je kašel a hleny, které mohou vyvolat nepříjemný pocit nepohodlí.

Sirup proti kašli a plicnímu hlenu

K přípravě tohoto přírodního léčiva důrazně doporučujeme, abyste si vybrali organické varianty přísad pro optimální výživovou hodnotu. Všechny suroviny umyjte. Nastrouhejte mrvek a poté vymačkejte šťávu z citronu. Vše dejte do mixéru a míchejte, dokud nevznikne homogenní směs. Přeceďte vše, abyste odstranili zbytky. Pijte lžíci tohoto sirupu ráno a večer. Na přípravu budete potřebovat ideálně následující množství surovin:

  • 500 ml vody,
  • 2 lžíce medu,
  • 2 mrkve,
  • 1 citron.
Fotografie: Freepik

Proč to funguje?

Zajímá vás, proč je tento nápoj tak efektivní? Med, který se používá po tisíce let, je proslulý svými různými terapeutickými vlastnostmi a je zvláště účinný proti příznakům, jako je kašel nebo podrážděné hrdlo. Obkládá sliznice krku, což pomáhá snižovat podráždění. Jeho hojivé a antiseptické působení také podporuje rychlejší hojení, zvláště když se kašel během noci zesiluje a zhoršuje kvalitu spánku.

Pokud jde o citron, můžete ho použít nejen k přípravě lahodných koláčů, ale také k posílení vašeho imunitního systému. Citron je ovoce bohatá na vitamín C. Ten hraje důležitou roli v obranyschopnosti naše těla, jak ukazují různé studie.

Mrkev je zeleninou, která také obsahuje stejný vitamín, kromě sloučenin s protizánětlivým a antioxidačním účinkem užitečných pro tělo, jak vysvětlují odborníci. Koncentrát těchto živin vám pomůže nabít se energií a urychlit návrat do formy.

Fotografie: Freepik

Co jsou hleny?

Když jsme zdraví, hlen má za následek hustou, viskózní sekreci z nosní sliznice. Tato kapalina je nezbytná, protože působí na vzduch, který dýcháme pomocí zvlhčování, zahřívání a filtrování mikročástic, které mohou poškodit naše plíce. Na druhou stranu, když člověk onemocní, má nosní sliznice tendenci bobtnat a vytvářet více hlenu, aby vyloučila virus odpovědný za infekci z těla.

Silnější hlen, který nelze normálně vylučovat nosními cestami, pak končí v zadní části krku. Výsledek: hlen nakonec brání v polykání i dýchání. Můžeme se tedy při pokusu těla o jeho zbavení, skončit s kašlem. Pokud k tomu však dojde, je ke zmírnění těchto příznaků zvláště užitečný tip od našich babiček. Tedy recept, kterému jsme se dnes podívali na zoubek.

Zdroj: Healthline