Flašky nemusí končit nutně v popelnicích. Výrobky z lahví ukazují další možnosti využití

Proč vyhazovat něco, co se dá ještě použít. Příkladem jsou výrobky z lahví. Pokud máte doma několik prázdných, využijte je. Máme na mysli skleněné lahve. Na ty sice existují příslušné kontejnery, odkud se odvezou k recyklaci. Proč ale využívat různých mezičlánků, když se můžete o jejich recyklaci postarat sami? Podívejte se s námi na výrobky z lahví, které najdou uplatnění i u vás v domácnosti. Jak to praktické, tak i to estetické.

Vázy na stěnách

Nemusí být jenom na stole. Proč neumístit vázu s čerstvými květinami také na zeď? Kombinace zelených lahví, krásných květin a dřevěných podložek vypadá skvěle.

Skleněný rámeček na fotky

Chcete ukázat své fotky? Použijte výrobky z lahví. Do flašek různých velikosti stačí nasunout srolované fotky, pomocí pinzety je upravit a máte hotovo. Nezapomeňte také důkladně odstranit veškeré etikety. Vše můžete vylepšit i tím, že na dno dáte kamínky, drobné mušličky či další věci.

Barevná lahev na pití

Chcete pít ze skleněných lahví? Nemusí být obyčejné. Stačí pouze barvy na sklo, nalepovací dekorace, kousek provázku a můžete si vyrobit tyto velmi unikátní kousky.

Stylová váza

Dát květiny do lahve místo do vázy? tyto výrobky z lahví ukazují, že je to dobrý nápad. Postačí lahev od vína nebo sektu, kterou obmotáte a nastříkáte stříbřenkou. Výsledek stojí za to.

Inspirovat se však můžete i jinými možnostmi. Co třeba natřít jakoukoliv lahev na bílo, ze staré knihy vystřihnout určitý motiv a ten na lahev nalepit? Zaujme květina, stejně jako motýl.

Dóza na potraviny

Tyto výrobky z lahví se týkají jenom těch flašek, které mají dostatečně široké hrdlo. Použijte je místo klasických plastových nádob, které nejsou pro potraviny tím pravým.

Postřikovač na květiny

Stačí z menší prázdné lahve sloupnout etiketu, naplnit jí požadovanou tekutinou a poté na ní namontovat pákový postřikovač. Poslouží stejně, jako kupované alternativy.

Zimní dekorace

Udělejte si o letošních Vánocích zajímavější dekorace. Jak? Vezměte lahve a nejprve je natřete na bílo. Potom použijte umělý sníh. A dále? Už je jenom na vás, co do nich vložíte.

Stylový svícen

V různých středověkých krčmách najdete zárodek tohoto nápadu. Vy však buďte vynalézavější. Použijte menší lahve, nastříkejte je lesklým odstínem a až potom do nich vsaďte svíčku.

Krmítko pro ptáky

Chcete pomoci zvířátkům? Konkrétně ptákům, kteří budou hledat jídlo? Dejte jim ho do skleněné lahve a otočte ho dnem vzhůru. Budou mít průběžně dávkované množství po celý rok.

Sklenice na pití

Tady už bude třeba trochu zručnosti a správných nástrojů. Vezměte lahev, uřízněte hrdlo a okraj důkladně začistěte. V tu chvíli máte k dispozici stylovou sklenici na pití.

Moderní petrolejka

Líbí se vám používání petrolejových lamp? Tak si jednu takovou můžete i vyrobit. Postačí vám k tomu stará lahev a potřebný knot. Můžete ji postavit na stůl, stejně jako zavěsit na zeď.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]