Holčička dala minci pouličnímu muzikantovi a čekala, že jí něco zahraje. Po chvíli se však rozjelo takové představení, že na něj do konce života nezapomene

Fotografie: Pixabay

Na náměstích a ve větších městech se můžete setkat s lidmi, kteří předvádí, co umí. Takovým lidem se říká pouliční umělci a ti, kteří jejich talent obdivují, jim mohou přispět penězi.

Pokud se půjdete projít do většího města za hezkého počasí, pravděpodobně narazíte na několik pouličních umělců. Primárně jsou na trasách, kde se pohybuje nejvíce turistů, aby měli větší šanci zaujmout pozornost. Může se jednat o malíře, hudebníky, baviče a mnoho dalších talentovaných lidí, kteří chtějí ukázat, co umí a třeba si i vydělat nějaké peníze. Většinou se kolem nich vytvoří skupinka lidí, kteří jejich dílu přihlíží a některé situace se dokonce staly virálními.

Videa kolují po sociálních sítích

Protože je dnešní doba velice moderní, nosí u sebe téměř každý člověk mobilní telefon. Lidé už jej nemají ani v kapse nebo v tašce, ale ve většině případů jej mají v ruce a téměř neustále ho k něčemu používají. V momentě, kdy narazí na umělce nebo představení, které je zaujme, začnou si jej ihned nahrávat a poté video publikují na sociální sítě. Mnoho pouličních umělců se dostalo do podvědomí právě díky těmto sítím a také tím, že lidé video sdíleli.

Fotografie: Pexels

Flash mob představení

Jestliže jste se ještě nesetkali s tímto pojmem, určitě byste brzy přišli na to, že něco takového existuje. Jedná se o bleskové vystoupení, při němž se na jednom místě z ničeho nic vyskytne několik lidí. Ti se předem domluvili na určitém místě a času a také na tom, jaké představení uskuteční.

Fotografie: Pixabay

Nejčastěji se jedná o taneční vystoupení nebo hudební. V mnoha případech mají zajištěného i člověka, který celou situaci natočí a poté ji umístí na internet. Podobný případ se stal i ve Španělsku na náměstí Placa de Sant Roc. Celou akci zorganizovala banka Banco Sabadell a udělala si hezkou reklamu.

Překvapení ve Španělsku

Celá situace začala tím, že na náměstí stál osamocený hudebník a před ním ležel na zemi prázdný klobouk. Celou dobu muzikant nehrál a jen čekal, až někdo vhodí peníze. Po chvilce k němu přišla holčička a hodila mu do klobouku nějaké peníze. Od tohoto momentu se začaly odehrávat velké změny.

Muzikant začal hrát známou symfonii č.9 od Beethovena „S Ódou na radost“. K jednomu muzikantovi se postupně začali přidávat další, a nakonec zde bylo přes 100 hudebníků a zpěváků. Přihlížející lidé byli samozřejmě příjemně překvapeni a obdivovali celé vystoupení.

Reklamu zajistili sociální sítě

Na videu si můžete všimnout, že velká většina lidí drží v ruce mobilní telefon a celou akci si nahrává. Již v tento moment měla banka zajištěno, že se video dostane hned od několika lidí na internet. Celá akce se podařila, protože video se stalo virálním a mnoho lidí bylo dojato. Podobné flash moby se uskutečňují po celém světě.

Zdroj: YouTube / Banco Sabadell

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]