Hrníčková bábovka za minutu – 5 příchutí

Když jsem prvně slyšela o této možnosti, nevěřila jsem, že mi hrníčková bábovka bude tak chutnat. Od té doby, co jsem ji zkusila prvně, uběhl už více než rok a dělávám si ji pravidelně. Většinou na snídani ke kávě, ale vhod přijde člověku pokaždé, když ho přepadne mlsná, případně když přijde nečekaná návštěva. Recepty lze různě střídat, stejně tak i polevu, tudíž se vám nikdy nepřejí.

Na přípravu potřebuje člověk skutečně jen to, co na klasické těsto. To znamená podle daného receptu: mouka, ovesné vločky, prášek do pečiva, cukr nebo jiné sladidlo, vejce, kakao, olej, vanilka, skořice, mák, ovoce, oříšky, oříškové máslo, kokos, semínka, jogurt, tvaroh, kefír, mléko, ovoce, čokoláda, šlehačka.

Nespočet příchutí

Chuťových možností existuje nespočet a fantazii se rozhodně žádné meze nekladou. Dále je potřeba hrníček, který poslouží místo bábovkové formy. Hrníček je lépe vymazat olejem, případně vystříkat olejem ve spreji, vysypat kokosem, strouhankou, mletými oříšky apod. Pak není problém bábovičku i vyklopit. Když tento krok vynecháte, vůbec to nevadí – moučník se dá jíst přímo z hrníčku. Stačí nalít do něj těsto (počítat s tím, že těsto vyroste), takže ne úplně do plna a vložit do mikrovlnné trouby. Doba přípravy záleží na velikosti hrníčku od jedné do tří minut. Menší hrníček minutu, velký hrníček déle. Příliš dlouhá příprava v mikrovlnné troubě způsobí, že těsto nebude vláčné, ale tuhé, suché až tvrdé. Proto dobu nepřekračujte.

Bábovka za pár minut

Přijde-li vám nečekaná návštěva, nemusíte se strachovat, že nemáte nic upečeno. Stačí mít ve špíži správné ingredience a použít stylové hrníčky. Po vyjmutí z mikrovlnné trouby pak už stačí jen ozdobit šlehačkou, tvarohovým krémem, zmrzlinou, ovocem nebo posypat čokoládovými hoblinkami či potřít nutellou, jak je libo. Ke kávě přijde takové občerstvení zajisté vhod. Ať už zvolíte čokoládovou variantu nebo mini bublaninu, budou se všichni olizovat. Navíc si mohou i vybrat, které chuti dávají přednost. V jeden okamžik můžete mít na stole 5 a více různých příchutí.

5 různých receptů na hrníčkovou bábovku 

Obrázek: pixabay.com