I když byl celý den doma, důchodu se nedočkal. Pošťák hodil pouze lístek do schránky

Že vám mnohdy pošta hodí jenom lístek do schránky, i když jste doma? Daných případů je stále více. Pošta to omlouvá tím, že se jedná jenom o zlomek všech zákazníků. Ve většině případů se jedná o balíky a jiné zásilky. Příběh tohoto muže však šokoval, jelikož ten nečekal na balík, ale na mnohem důležitější věc. Na svůj důchod.

8 let ho dostával vždy pravidelně

Od doby, co odešel do důchodu se na jeho denním režimu v podstatě nic neměnilo. Vždy v daný den a také téměř ve stejný čas k jeho domu přijel pošťák, který zazvonil a muži vyplatil danou částku odpovídající výši přiznaného důchodu. To stejní očekával i tento den. Nestalo se tak. Nejprve si myslel, že se pošťák zpozdil, což samozřejmě může být vysvětlení celé situace. Hodiny ubíhaly a on nikde. To ho začalo značně znepokojovat.

Měl objednané jídlo a neměl ani korunu

Situace začala být značně znepokojující ve chvíli, kdy už uběhlo několik hodin od pravidelné návštěvy pošťáka a navíc se blížil čas, na který měl muž domluvenou zásilku s jídlem. Jelikož špatně chodil, nechával si potraviny dovážet až do domu. S důchodem počítal tak jako po celých 8 let a tak chtěl zásilku s jídlem zaplatit z peněz, které dostane. Nic navíc totiž k dispozici neměl. Ale pošťák nepřišel a když dorazil dodávka s jeho potravinami, musel smutně říci co se stalo a že nemá na zaplacení. Muž z dodávky vše pochopil jelikož i on zná, jak funguje pošta a že její služby jsou stále horší.

Ve schránce našel lístek

Když domluvil s mužem který mu přivezl potraviny, rozhodl se podívat i do schránky. A co zde našel? Byl to lístek z pošty. V něm stálo, že má důchod připravený na pobočce. Jak se tam ale dostane, když špatně chodí, pošta je daleko a on byl celý život zvyklí na to, že mu peníze přinesl pošťák přímo a domů. Situaci si žádala řešení a tak jako první volal na poštu. Co mu však řekli, to ho šokovalo. Prý u něho pošťák byl, prý dokonce zvonil, ale když nikdo neotvíral, vypsal lístek, vhodil ho do schránky a odjel. Toto muž odmítal, ale pošta trvala na svém. Pro jistotu ještě vyzkoušel zvonek – fungoval. Následně se dozvěděl od svého okolí, že ani jim důchod nedorazil. A i oni našli ve schránce jenom lístek upozorňující na to, že nebyli doma.

Ne každý čeká na běžnou zásilku. Bez peněz lidé nemohou žít

Pošta si dost možná neovědomuje, že mezi její zákazníky nepatří jenom ti, kteří čekají na svou objednávku z eshopu. Je nepříjemné, když ji dostanou později, ale zase až tak nic hrozného se neděje. Jinak je tomu u lidí, kteří celý den čekají na důchod. S penězi počítají, chtějí je obratem použít na nutné výdaje, ale nemohou. Jenom díky liknavosti zaměstnanců a kvůli vedení, které je kryje. Tento muž je jeden z mála, který se rozhodl vyjít se svým příběhem na svět. Rozhodně není jediným, protože podobných případů se objevuje stále více. Kam až to zajde?

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]