Toto jsou 3000 let staré indické metody pro léčbu artritidy a zánětu. Měl by je vyzkoušet každý

Fotografie: Canva

Mnozí lidé věří, že starodávné prostředky pro léčbu nepříjemných onemocnění fungují lépe, než komerční léky. Tyto metody jsou toho skvělým důkazem.

V současné době se potýkáme s řadou faktorů, které mohou vést k autoimunitním onemocněním, jako je například artritida, nebo zánětům, které způsobují bolest a ztuhlost kloubů. Mezi nejčastější příčiny patří především stres a potravinové alergie, které jsou pro současný svět gastronomie a společnost plnou spěchu a nátlaku naprosto typické. Naštěstí však existují prastaré indické metody podle ájuverdské medicíny, které vám dokáží s léčbou artritidy a zánětu velmi snadno pomoci. Níže se můžete seznámit se 6 nejlepšími z nich.

1) Štiplavý zázvor

Zázvor patří mezi nejsilnější přírodní léčiva vůbec, který je plný účinných antioxidantů a protizánětlivých složek. Právě díky nim je skvělým prostředkem, který vám pomůže přirozeně ulevit od bolesti kloubů, ranní ztuhlosti nebo výskytu otoků. Abyste získali co nejlepší výsledky, pijte jej každý ráno ve formě čaje. Jeho pravidelná konzumace vám také pomůže detoxikovat tělo a posílit obranyschopnost imunitního systému.

2) Uklidňující masáž

Masáže jsou podle staré indické medicíny darem, který vám pomůže zcela se uvolnit a zmírnit zánět. Odborníci doporučují provádět ji každý den, a to alespoň 10 až 20 minut – před horkou koupelí nebo sprchou potřete bolavé klouby a svaly ½ šálku (120 mililitrů) teplého slunečnicového nebo kokosového oleje a postiženou část těla začněte stlačovat krouživými pohyby. Dobrou alternativou je také dojít si k odborníkovi.

Fotografie: Pexels

3) Použijte jogurt

60 až 70 procent vašeho imunitního systému se nachází ve střevech, a proto je důležité, abyste udržovali tento velký orgán v co nejlepším stavu. Pokud jsou totiž v nerovnováze, mohou být příčinou vzniku zánětlivé reakce v organismu. Skvělým řešením je v tomto případě doplnit probiotika, tedy prospěšné bakterie, které vám pomohou vrátit střevní mikroflóru do pořádku. Jejich skvělým zdrojem jsou jogurt, kefír nebo také kombucha.

4) Jóga, jízda na kole nebo plavání

Lidé trpící chronickým zánětem nebo artritidou by měli začít cvičit, ovšem mírně a šetrně ke svým kloubům. Mezi nejlepší řešení patří v toto případě jóga, která navíc uvolňuje mysl, plavání nebo jízda na kole. Každý z těchto sportů navíc prospívá krevnímu oběhu a snižuje riziko vzniku srdečních chorob, včetně infarktu nebo mrtvice. Snažte se je provádět pětkrát týdně ráno nebo večer.

5) Snažte se vyhýbat stresu

Když se cítíte ve stresu, váš imunitní systém okamžitě spustí zánětlivou reakci. Pokud tedy zjistíte, co je jeho příčinou, můžete se snažit omezit spouštěče a tím také snížit zánět. Je ovšem zapotřebí zmínit, že vám mohou způsobit stres i některé potraviny, jako je například mléko, lepek nebo sója. Buďte proto pozorní, poslouchejte své tělo a jakmile se nebudete cítit nejlépe, okamžitě zakročte.

6) Spěte více

Pokud nemáte dostatek spánku, vaše tělo nemá čas na regeneraci a obnovu. To způsobuje, že se váš imunitní systém během bdělého stavu přemáhá, což může vést ke vzniku zánětu. Pro snížení rizika jeho výskytu a obecně udržení vašeho pohodlí spěte každou noc alespoň sedm až osm hodin.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*