Industriální tapety – hit současnosti

V jednu chvíli jsme si mohli myslet, že tapety úplně zmizly ze světa. Možná tomu tak i bylo. Nicméně snad jen proto, aby o to lepší příchod na scénu opět zažívaly. Tapety zkrátka patří mezi hit současného bydlení, ať už se to týká jakéhokoliv typu bydlení. Výroba tapet si od 80. let prošla značnými změnami a výsledkem bylo usnadnění práce ze strany zákazníka. To platí nejen při samotném lepení tapet, ale také při údržbě nebo demontáži.

Dnešní tapety nabízejí variabilitu

Teprve dnešní doba přináší možnost, kdy si tapetování můžeme naplno vychutnat. Volit se dá z různých materiálů: papírové, vinylové, vliesové a ty se navzájem od sebe liší svými vlastnostmi. Tapety mohou být paropropustné, umyvatelné, tepelné a v neposlední řadě dekorující. Od jednobarevných po vzory, které doplní stávající styl interiéru. Ve stylu vintage to mohu být jemné vzory, žádaný je stále i retro styl, v moderním bydlení vzory abstraktní a poslední dobou je to industriální bydlení. Především poslední zmíněné je velkým hitem kopírujícím představu starých továrních budov a sešle vypadající vzhled.

Tapety imitující tovární a průmyslový design

Ve světě tapet to znamená vzory cihel, imitace betonu a jiné prvky snoubící omšelost a surovost. Tento styl se dá při vhodném zkombinování propojit s moderními prvky. Netradiční industriální prvek nesoucí krásu surového betonu vnese do interiéru s hladce uhlazenými materiály a lakovanými povrchy to pravé kouzlo. Tento styl nebude vhodný pravděpodobně úplně pro každého. Ale ten kdo zbožňuje kombinaci betonu či odhalených cihel s ocelí a rozlehlé prostory si určitě přijde na své. I díky tapet se dá změnit celkový vzhled místností a rázem se přenesete do zcela jiné dimenze. Tento styl kopíruje vzhled továrních hal a prostředí průmyslu. Velmi často sem patří kovové materiály, které v takovém prostředí musely obstát bez výrazného poškození. Na někoho tento styl působí chladně a jiného učaruje jeho přirozenost.

Fotografie: jj Loft photo studio Author: JJ Locations licencována pod CC BY 2.0./ www.flickr.com