Inspirace na ručně dělané dekorativní polštáře, které si snadno vyrobíte doma

Polštářků doma není nikdy dost. Hodí se na křeslo, pohovku, sedací soupravu, ale klidně jen tak pohodit na podlahu. Jsou výtečnou dekorací i relaxační pomůckou. Dobrou zprávou je, že si je zvládnete vyrobit sami doma. Šikovnější si polštáře zvládnou ušít, uplést, uháčkovat nebo kombinace obojího. Některé je možné ušít jen v rychlosti ručně – ze starých triček, mikin, košilí, svetrů. Přinášíme vám trochu polštářové inspirace.

Polštář s růžemi

Tento jednoduchý, ale hezký a romantický polštářek nepředstavuje nic složitého. Možná máte doma obyčejný povlak na polštářek, který stačí pouze ozdobit. Na výrobu růží potřebujete pruh nějaké látky. Tu pak jednoduše skládáte a zažehlujete, přehyby můžete sešívat nebo slepovat – to už záleží na vás.

Motýlkový polštář

Polštář posetý motýlky ozdobí vaši domácnost na jaře i v létě. Barvy můžete zvolit podle toho, které se do vašeho interiéru budou hodit nejlépe. V podstatě jen vystříháte motýlky z látky a přišijete (nebo opět přilepíte) k potahu. Ten si můžete ušít ze starého ubrusu, závěsu, povlečení, ručníku.

Rozcuchaný polštář

Tento polštářek je velmi zajímavý a přitom snadný. Vhodný je nějaký krepový/mačkaný materiál, ale není to nutné. Použít můžete i obyčejnou látku. Stačí od středu našívat dokola pruh látky, který postupně řasíte.

Polštáře z oblečení

Tyto polštářky jsou vyrobeny ze starých svetrů a košile. Pokud máte v pytli vyřazené oblečení, dobře se podívejte, co z toho by šlo použít na výrobu polštářků.

Polštář s volánkem

Ani tento polštářek není složité ušít. Vyroben je ze staršího závěsu, který se již nepoužíval. K ozdobení pak stačí našít knoflíky, ale můžete zvolit i jiný typ zdobení – třeba látkovou nebo háčkovanou kytku.

Obrázky: craftionary