Inspirace pro milovníky kofeinu aneb jak si snadno vytvořit domácí kávový koutek

Mnoho lidí začíná svůj den celosvětově nejoblíbenějším nápojem – kávou. Pití kávy je i společenská událost, protože se mnohdy potkáváme s přáteli právě u šálku dobré kávy. Kávu máme zkrátka spojenou s něčím příjemným. A většina z nás si chce šálek kávy pořádně vychutnat. Ke kávě patří zkrátka i příjemná atmosféra. Tu si můžete vykouzlit i u vás doma. Máme pro vás tipy na vytvoření útulného kávového koutku, pro chvíle pohody.

Kávový koutek si můžete zbudovat v jakékoliv části vašeho bytu. Tedy ideální je kuchyně, jídelna nebo obývák. Stačit vám bude malý stoleček, komoda nebo skřínka, kde se vejdou všechny kávové nezbytnosti a pohodlné křeslo či židle. Důležité je samozřejmě i nádobí, tedy šálky na kávu, lžičky a buď přímo kávovar nebo mlýnek na kávu, konvička, cukr, smetanu a další potřeby. Vybavení kávového koutku záleží na tom, zda dáváte přednost instantní kávě, zrnkové, kávě zalité horkou vodou či z kávovaru. Vhodné je mít také po ruce sušenky, které si ke kávě můžete dát. Ty lze umístit do dóziček a upéci si můžete domácí, různých příchutí.

Kreativní kávový koutek

Zatímco někomu stačí malý stoleček, jiný disponuje dostatkem místa a může si dovolit větší kávovou stanici. Můžete to pojmout podobně, jako je tomu v opravdové kavárně, kde nechybí tabule s nabídkou.

Útulný kávový koutek

Bílá barva nikdy nezklame. Tento koutek je malý, ale svěží a útulný. Stačit vám bude polička a regálový stoleček. Umístit ho můžete pod oknem, ale i jinde, kde se pro něj najde místo.

Romantický kávový koutek

Opět v hlavní roli bílá barva a černé akcenty. Tento kávový stoleček je původně vyroben z kosmetického stolečku do ložnice. Jen zrcadlo nahradila tabule a přidány jsou i dvě horní police.

Moderní domácí kavárnička

Starší komoda natřená žlutou barvou a opatřená dřevěnou horní deskou. V pozadí rám se sklem a obrázkem. V jednoduchosti spočívá krása.

Modrá a bílá

Modrá skřínka s hnědou dřevěnou horní deskou, cihlové pozadí, poličky, nádobí, kávové vybavení a místo se našlo i pro mikrovlnnou troubu.

V podstatě si takový koutek můžete udělat doma i vy. A pokud neholdujete kávě, lze to pojmout i čajově nebo vínově.

Obrázky: donpedrobrooklyn